Агресивні дії Росії становлять загрозу безпеки в Європі: спільна заява глав МЗС країн НАТО

  На нараді Північноатлантичної ради, яка  відбулася в Брюсселі 23 березня 2021 року, голови зовнішньополітичних відомств 30 країн-союзниць Північноатлантичного альянсу дійшли висновку, що сьогодні саме Росія є однією із серйозних загроз для альянсу,  повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

  У НАТО, як зазначається в спільній заяві, зараховують Росію до країн, яка “кинула виклик міжнародного порядку, зокрема за допомогою гібридних і кіберзагроз”.

 

  Зі свого боку, генсек альянсу Єнс Столтенберг, привітавши домовленість РФ і США стосовно продовження Договору СНО, разом із тим заявив: “Той виклик, який ми спостерігаємо, полягає в тому, що і Росія, і Китай проводять серйозну модернізацію свого ядерного арсеналу і систем ядерних озброєнь”.

 

  Він зазначив “..в Європі, ми спостерігаємо, що Росія розгорнула ракети середнього радіусу дії, які як раз і привели до кінця договору РСМД. Через них скорочується час попередження. Їх також важче відстежувати, оскільки вони мобільніші”, – продовжив генсек НАТО. Все це, за його словами, веде до того, що “знижується поріг застосування ядерної зброї в потенційному конфлікті”.

 

  Водночас Столтенберг наголосив на рішучості НАТО гарантувати безпеку своїх партнерів у Східній Європі. “Ми повинні послати чіткий сигнал Росії. Ми проводимо серйозне посилення. Ми розгорнули бойові групи на східному фланзі Північноатлантичного альянсу. Ми проводимо більше навчань, і ми активізуємо співпрацю з партнерами, такими як Грузія і Україна. Я думаю, що це посилає чіткий сигнал будь-якому потенційному супротивникові НАТО”, – сказав генсек організації у відповідь на питання про те, яким чином альянс має реагувати на “російську загрозу” в регіоні Чорного моря.

 

Нагадуємо: