Верховна Рада України ухвалила за основу кілька законопроектів, які підвищують рівень відповідальності пішоходів і збільшують розміри покарань за порушення ними правил дорожнього руху

Законопроект №2694 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання світлоповертальних елементів пішоходами. Відповідне рішення підтримав 271 народний депутат.

Проєкт закону передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України “Про дорожній рух”.

 

Пропонується зобов’язати учасників дорожнього руху користуватися у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості спеціальними жилетами із світлоповертальними елементами або носити одяг, який має світлоповертальні елементи.

Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості без використання світлоповертальних елементів, у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху тягнуть за собою попередження або накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Верховна Рада також ухвалила за основу законопроект №2696 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання світлоповертальних елементів учасниками дорожнього руху. Відповідне рішення підтримали 264 народних депутати України.

 

Згідно з пояснювальною запискою, пропонується зобов’язати учасників дорожнього руху користуватися у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості спецжилетами із світлоповертальними елементами або носити одяг, який має світлоповертальні елементи.

У зв’язку з цим законопроектом пропонується внести зміни до статті 12 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статей 12, 16, 18, 19 Закону України “Про дорожній рух”, встановивши наступні обов’язки:

– для посадових осіб, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд – забезпечувати працівників, які виконують такі роботи, спеціальними жилетами зі світлоповертальними елементами;

– для водіїв та пасажирів мотоциклів – під час руху на мотоциклі бути не просто в застебнутому мотошоломі, а в застебнутому мотошоломі зі світлоповертальними елементами;

– для усіх водіїв транспортних засобів – перебувати у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості на проїзній частині дороги (вулиці) поза межами транспортного засобу у спеціальному жилеті зі світлоповертальними елементами, а так само забезпечити виконання цієї вимоги пасажирами його транспортного засобу;

– для усіх пасажирів транспортних засобів – перебувати у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості на проїзній частині дороги (вулиці) поза межами транспортного засобу в спеціальному жилеті зі світлоповертальними елементами.

Окрім того, велосипедисти і погоничі тварин будуть зобов’язані в темний час доби чи в умовах недостатньої видимості використовувати світлоповертальні елементи (стрічки, жилети, наклейки).

За основу також ухвалили і законопроект №2697, яким пропонується посилити відповідальність пішоходів за порушення правил дорожнього руху. Відповідне рішення підтримали 277 народних депутатів України.

 

Метою ухвалення акту є підвищення ефективності впливу на дисципліну пішоходів, як безпосередніх учасників дорожнього руху, а також покращення рівня безпеки на автошляхах.

Депутати пропонують посилити адміністративну відповідальність для тих пішоходів, які своїми діями порушують правила дорожнього руху, у тому числі перебуваючи у стані сп’яніння.

Пропонується:

– за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху – встановити штраф в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 255 грн (раніше за такі порушення могли отримати попередження або штраф у 3 неоподатковані мінімуми доходів);

– за ті самі порушення, вчинені особами у стані сп’яніння – штраф в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 510 грн(раніше – 8 неоподатковуваних мінімуми доходів);

– за порушення, що спричинили створення аварійної обстановки – штраф в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 680 грн або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.