4 червня – Міжнародний день безневинних дітей-жертв агресії

Ця дата встановлена ООН у 1983 році, але кожного наступного року і до сьогодні вона продовжує наповнюватися все більшою гіркотою та сумом, болем і дитячими слізьми…

Сьогодні у світі понад 230 мільйонів дітей живуть на територіях, охоплених збройними конфліктами.

«Завдячуючи» лише російській збройній агресії у світі за останні роки маємо таку трагічну статистику загибелі дітей:

– Війни у Чечні за незалежність у період 1994-97 рр. Через окупаційні дії Російської Федерації загинуло 10-15 тисяч дітей. Точна інформація досі відсутня.

– Північна Осетія, м. Беслан. 1 вересня 2004 року в результаті захоплення заручників та проведеної російськими військами військової операції з застосуванням вибухівки і важкої зброї загинуло 186 дітей.

– У результаті військової допомоги та участі російських збройних формувань у Сирійській війні лише за 2018 рік загинуло 1106 дітей за даними Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, який почав підрахунки кількості вбитих дітей в 2014 році, і за цей час ця цифра зросла з 600 убитих в 2016 році до понад 900 убитих у 2017 році (згідно інформації на березень 2019 року).

2014-го року, «завдячуючи» російській збройній агресії на Донбасі, до цього переліку долучилася й Україна.

З початку нападу Росії на Україну на території Донецької та Луганської областей загинуло більше 240 дітей, ще 56 пропали безвісти, отримали поранення і травми, за даними різних джерел, від 167 до понад 500 малолітніх громадян України.

У так званій «сірій зоні» проживає від 10 до 15 тисяч дітей. За даними громадських організацій кількість дітей-переселенців з Криму і Донбасу перевищила 170 тисяч осіб, а на окупованій території залишилося більше 2 тисяч дітей-сиріт…

Навіть після закінчення активної фази збройного протистояння зростання цієї жахливої статистики не припиняється – діти отримують тілесні ушкодження внаслідок необережного поводження та нещасних випадків з вибухонебезпечними предметами!

За даними ЮНІСЕФ, із початку 2020 року жертвами обстрілів на Сході України стали десятеро дітей. Лише за перший тиждень травня зафіксовано шість випадків. Це вдвічі більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

“Понад 200 тис. дітей проживають у 20-кілометровій зоні по обидві сторони від лінії розмежування, що сильно забруднена мінами та іншими вибухонебезпечними залишками війни (ВЗВ). З 2014 року щонайменше 128 дітей зазнали поранень від мін, боєприпасів та інших ВЗВ. Щонайменше 38 дітей загинуло”, – повідомляло представництво Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні в жовтні 2019 року.

Хай буде проклята війна, яка призвела до цього лиха і горя! Хай буде проклятий ворог, який розв’язав цю війну!