Зловживання в оборонці: колишнє керівництво провідного заводу підозрюється у розтраті 1,7 мільйона доларів, призначених на придбання виробничої лінії для виготовлення патронів

Колишнє керівництво одного з провідних казенних науково-виробничих об’єднань підозрюють у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Посадовці імпортували із-за кордону обладнання на 1,7 млн доларів, яке виявилися металобрухтом.

Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0VkhmYbKJrM&feature=emb_logo

 

За даними досудового розслідування,  науково-виробниче об’єднання уклало з ДП «Український центр «Безпека» угоду на поставки патронів, що життєво необхідні для боєздатності українського війська. Відповідно до умов контракту сучасну виробничу лінію для їх виготовлення завод мав придбати в іноземної компанії.

Контррозвідники та слідчі спецслужби встановили, що керівництво об’єднання підписало завідомо збитковий договір із закордонним постачальником. За цим договором до України було імпортовано застаріле, технологічно несправне та невідповідне умовам контракту обладнання. Більшість із завезених верстатів були виготовлені ще в 20-х роках 20 століття. Вони мають значний ступінь зносу і взагалі не призначені для виготовлення патронів необхідного калібру. Також іноземна сторона не виконала передбачені контрактом зобов`язання щодо введення лінії в експлуатацію.

 

Такі дії посадовців призвели до зриву низки поставок дефіцитних боєприпасів для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань, що завдало суттєвої шкоди обороноздатності держави.

 

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінально кодексу України, одному із колишніх керівників науково-виробничого об’єднання повідомлено про підозру. Вирішується питання про обрання йому міри запобіжного заходу.

 

Викриття незаконної оборудки проводилося співробітниками контррозвідники УСБУ у Вінницькій області  під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

А тепер найцікавіше. Як повідомляє ukrmilitary.com, обладнання, яке зафільмували співробітники СБУ, вже потрапляло в об’єктиви в грудні 2018 року, коли в присутності міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова на казенному науково-виробничому об’єднанні «Форт» МВС України, на цих сторічних верстатах в Україні вже запускали лінію з виробництва пістолетних патронів 9х18-мм Makarov та 9х19-мм Luger.

 

Тоді повідомлялось, що запуск нової виробничої лінії став можливим завдяки виділенню за підтримки уряду та Мінекономіки майже 69 млн грн, за які було придбано обладнання світових виробників (США, Чехія, Польща, Туреччина).

 

 

Тепер стали зрозумілі минулорічні заяви про те, що лінія з виробництва 9-мм набоїв не використовується на повну потужність, а частина імпортного обладнання взагалі не введена в експлуатацію. А підприємству виявилося вигідніше купувати вже готові заготовки за кордоном, ніж виготовляти їх на власних вже наявних потужностях…

 

За матеріалами Служба безпеки України