Збройні Сили України отримали чотири пожежні танки ГПМ-54

Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», передало Збройним Силам України 4 одиниці гусеничних броньованих пожежних машин ГПМ-54.

«Ми в досить стислий термін змогли організувати виробничий процес, відповідно до карантинних обмежень, і продовжити виготовлення та ремонт бронетехніки в рамках державних замовлень», – розповів керівник ДП «Львівський БТЗ» Віктор Андрощук.

Отже, на завершальній стадії капітального ремонту та модернізації на ЛБТЗ перебувають ще три одиниці ГПМ-54. Згідно з виробничим планом, завод планує завершити їхній ремонт до кінця поточного місяця, випереджаючи графік, повідомляє пресслужба ДК «Укроборонпром».

«Завод завантажений контрактами в рамках державного оборонного замовлення до серпня 2020 року. Здебільшого це ремонт і модернізація танків Т-64 для потреб наших військових. Однак ми сподіваємося до того часу отримати від Міноборони України нове державне оборонне замовлення на 2020 рік, щоб мати можливість працювати й надалі безперебійно забезпечувати військових якісно відремонтованою бронетехнікою», – зазначив керівник ЛБТЗ.

На сучасні ГПМ-54 встановлено нове гідравлічне обладнання європейських виробників для забезпечення управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини, встановлено нове бульдозерне обладнання марки з грейдерним положенням, допрацьовано можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та під час руху.

На сьогодні цей пожежний танк – єдиний вид броньованої пожежної гусеничної техніки, що є на озброєнні в Збройних Силах України, він потрібний на складах зброї та боєприпасів для гасіння пожеж різних класів складності, коли доступ іншої пожежної техніки неможливий. Створений на базі танка Т-55, він має цистерну для води місткістю 10 м3, а також бак для піни – 1,1 м3 та може гасити пожежу водою на відстані до 60 метрів.