Завершився п’ятий Вишкіл капітанів, – Сили територіальної оборони ЗСУ

  У Силах територіальної оборони Збройних Сил України завершився п’ятий «Вишкіл капітанів». Після двомісячного навчання підготовлені офіцери поїхали у свої підрозділи, щоб ефективно виконувати бойові завдання та берегти життя своїх бійців. Про це інформує ТрО ЗСУ. 

  За рік курс підготовки «Вишкіл капітанів» пройшли 468 офіцерів. Окрім військовослужбовців Сил територіальної оборони ЗСУ, курс закінчили 29 представників Національної гвардії України та 8 представників Десантно-штурмових військ ЗСУ.

  Курс «Вишкіл капітанів» розроблено на основі стандартів планування виконання бойових завдань у країнах НАТО з урахування новітнього досвіду ведення бойових дій в російсько-українській війні. Інструктори мають бойовий досвід та пройшли підготовку у Великій Британії.

  Навчання триває вісім тижнів, впродовж яких командири рот, взводів та офіцери штабів батальйонів з усіх регіонів України вивчають процедури планування бою, військовий процес ухвалення рішень, діляться бойовим досвідом і розвивають свої лідерські навички.

  «Вишкіл капітанів» — один із найефективніших і найсинергетичніших навчальних проєктів Фонду «Повернись живим». Курс, започаткований Командуванням Сил територіальної оборони ЗСУ разом з нами за підтримки бізнесу — це унікальне поєднання необхідних знань і навичок для командирів рот і офіцерів бойового управління батальйонів з передовими західними практиками.

  Тут вдалося поєднати те, що потрібно для війни, з базисом, який має знати командир, відкинувши радянські рудименти, зайве або вторинне. Проєкт дає максимальний ефект з точки зору вкладених коштів і отриманого результату. В умовах війни ми не можемо дозволити собі готувати людей місяцями або роками. Програма «Вишколу капітанів» — це про тут і зараз, але якісно», — пояснює директор фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.

  «Головним завданням проєкту «Вишкіл капітанів» є виховання командирів нового зразка — вмотивованих, гуманних, кмітливих. Тих, хто здатен мислити критично та грамотно планувати бій. Для мене — це найважливіший проєкт допомоги Україні серед усіх, що реалізує Genesis та партнери, з точки зору результату. Один командир керує в середньому ротою зі ста людей. Отже, навчання матиме якісний вплив на десятки тисяч військових. Зараз проєкт розширюється й на інші роди військ. Вірю, що ця ініціатива довгостроково стане поштовхом до якісних змін військової освіти в Україні», — коментує CEO Genesis Володимир Многолєтній.

  Курс відбувається за підтримки фонду «Повернись живим», а також партнерів-благодійників: ІТ-компанії Genesis, мультипродуктової IT-компанії SKELAR, а також HeadwayappflameAMO та Universe.

НАГАДУЄМО:

Генштаб ЗСУ інформує про події на фронті, – часопис війни, 586 доба