ЗАРЕЄСТРОВАНА ПРИВАТНА ВІЙСЬКОВА КОРПОРАЦІЯ Donbas Battalion Corp

Влітку минулого року в США була зареєстрована приватна військова корпорація (ПВК) Donbas Battalion Corp, що складається з українців. Як передають “Волинські новини”, про це повідомив один із керівників цієї структури, колишній командир батальйону “Донбас” Анатолій Виногродський.

Російські та проросійські засоби масової пропаганди частенько пишуть про те, що на Донбасі з боку українського уряду воюють приватні військові кампанії (ПВК, – ред.). З іншого боку, весь світ знає про участь російської ПВК “Вагнера” в агресії Москви не лише на Донбасі, в Криму, але й в Сирії. Не так давно президент США Дональд Трамп заявляв про виведення американських військ з Сирії та Іраку. Місце американських військ займуть приватні військові компанії. Змінюються концепції війни, змінюються і військові інструменти. Політики та представники великого капіталу хочуть уникнути відповідальності за силові дії, але не можуть відмовитися від них. Схоже, що в епоху гібридних воєн, саме ПВК та інші, аналогічні військові формування, стануть основними механізмами військового впливу держав та корпорацій на чужих чи окупованих територіях.

В Україні, незважаючи на війну, приватних військових корпорацій до останнього часу не було. Точніше, їх і сьогодні немає. Але з’явилася американська ПВК, що складається з українців.

За матеріалами Волинські новини