Закон 5557 про Основи національного спротиву змінять (ФОТО) – Новини ветеранів зі всієї України

Закон 5557 про Основи національного спротиву змінять (ФОТО)

Поділитися:

Закон 5557 про Основи національного спротиву змінить Верховна рада. Відповідний законопроект нардепи зареєстрували іще 9 листопада, він має узгодити прийняті норми з Конституцією та профільним законодавством у цій сфері. Про ці зміни і сам законопроект ми поговорили з Сергієм Кривоносом і Денисом Поданчуком.

 

5557: що зміниться?

 

Основні зміни стосуватимуться кадрового складу добровольчих формувань самих громад. Це, разом з територіальною обороною, один зі значимих структурних підрозділів, який має захищати інфраструктурні об’єкти громади від ворога. Відтепер, кандидати на посаду командирів добровольчих формувань територіальних громад не погоджуватимуться з органами місцевого самоврядування.

 

Також суттєво доповнять повноваження Сил спеціальних операцій. Нагадаємо, що саме вони опікуватимуться Основами національного спротиву.

 

Окреме питання: фінансування Руху опору. ССО зможуть передавати Руху опору майно на таємній основі. При цьому кошти на підтримання та ведення руху опору належатимуть до таємних видатків Державного бюджету України, які виділяються Міністерству оборони України окремим напрямком на утримання ССО. А призваним резервістам додатково, крім щомісячного грошового забезпечення, виплачуватимуть грошову винагороду в розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року.

 

Читайте також:

 

Політики і військові посварилися через територіальну оборону (ВІДЕО)

 

Окрім цього, окрім існуючих задач, рух національного спротиву займатиметься «іншими завданнями», які будуть визначені Положенням про рух опору, яке затверджується безпосередньо Кабінетом Міністрів України.

 

Окрім цього, Нацгвардія підпорядковуватиметься Головнокомандувачу ЗСУ лише у випадку введення військового стану, а Кабмін позбавлять права забороняти проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій тощо; вилучати у підприємств та громадян телекомунікаційне обладнання та засоби зв’язку, а у підприємств, установ і організацій – навчальну та бойову техніку.

 

Денис Поданчук

 

5557: навіщо це потрібно?

 

Член Ради волонтерів при Міністерстві оборони, радник Командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та один із співавторів закону 5557 Денис Поданчук розказав «Нова: новини ветеранів», що основною причиною необхідності прийняти законопроект 5557 хоча б до середини липня такого режиму були вимоги Бюджетного кодексу. «Якби тоді, 16 липня, законопроект 5557 не прийняли, то не були б виконані вимоги Бюджетного кодексу і не було б ніякого фінансування з 1 січня 2022 року».

 

Денис Поданчук також відзначає, що «місцева влада має і надалі матиме представників в штабах тероборони» і що «у воєнній сфері покладатися слід на думку людей більш професійних в цій області» (тобто військових).

 

Окреме важливе питання, на думку пана Дениса – військово-патріотичне виховання. «Біда в тому, що, наприклад, міністерство у справах ветеранів має отримати у 2022р. всього 5 мільйонів гривень на національно-патріотичне виховання в цілому, а військово-патріотичне виховання – це лише один з компонентів».

 

Читайте також:

 

Експерти та військові розкритикували територіальну оборону Зеленського (ВІДЕО)

 

Окрім цього, експерт пропонує звернути увагу і на те, що Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони “Про запровадження національної системи стійкості”. Механізм реалізації цього рішення має забезпечити узгоджене функціонування та взаємодію органів державної влади та органів місцевого самоврядування, наявних і створюваних загальнодержавних систем, формування планів узгоджених дій в умовах запобігання, реагування та подолання наслідків дії загроз і кризових ситуацій. На його думку, саме в тісній «зв’язці» з системою стійкості має працювати і національний спротив.

 

Сергій Кривонос

 

5557: за що критикують законопроект?

 

Екс-заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони генерал-майор Сергій Кривонос, який свого часу пропонував альтернативний законопроект про тероборону, коментувати правки до закону 5557 про Основи про національного спротиву не вважає за потрібне. “Не бачу сенсу коментувати дії непрофесіоналів… Це просто діяльність заради діяльності” – вважає військовий.

 

На його думку, сама по собі ідея прийняти неконституційний закон про Основи національного спротиву в екстренному режимі, і одразу ж готувати до нього зміни – абсурдна. Сергій Кривонос додає, що важлива проблема, яку ніяк не вирішує закон – це питання можливого інфраструктурного колапсу. Такий колапс могла б відвернути істотне покращення співпраці цивільних і військових, проте президентським законопроектом її, на думку військового, не передбачено.

 

Нагадаємо:

 

http:///kharkivska-teroborona-provela-viiskovu-hru-foto/