За півкроку від війни

27 лютого російська авіація, підтримуючи сили Башара Асада, розстріляла турецьку військову колону в Сирії. В результаті авіанальоту загинули 33 турецьких військовослужбовця, понад 30 отримали поранення. Туреччина відповіла численими авіаційними та артилерійськими обстрілами по всім “встановленим військових об’єктах сил Асада”, повідомляє LIGA.net.

У Міноборони РФ оперативно заявили, що “це не ми”, але відразу додали, що турецькі військові були в колоні “серед бойовиків”. 27 лютого представник МЗС РФ Захарова заявила, що військова авіація Росії в районі Ідліб “допомагає” силам режиму Асада.

В Анкарі зібралося екстрене засідання на чолі з президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом, яке тривало шість годин. Воєнний стан в Туреччині поки не оголошено. Очікуєтеся на звернення Ердогана. Не виключено, справа дійде до офіційного оголошення війни Туреччиною Сирії, яка вже де-факто триває не один рік.

З приводу атаки на турецьких військовослужбовців міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу провів переговори по телефону з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом. Столтенберг засудив атаки сирійського режиму і Росії в Ідлібі, закликавши покласти край нападам.

Що стосується “сил сторін”, то про кількість російських військових в Сирії точно невідомо. З офіційних повідомлень МО РФ виходить, що “бойовий досвід” за минулі кілька років в Сирії отримали більше 60 000 військовослужбовців РФ. За різними даними, постійно знаходяться в Сирії близько 10000 росіян. Вони обслуговують авіацію, артилерію, флот, це так звані “інструктори”, ПВК і сили спецоперацій, які допомагають наводити по противнику удари авіації.

Нанесення ударів по турецькій армії саме 27 лютого, скоріше за все, це реакція керівництва РФ на зусилля Туреччини з будівництва каналу «Стамбул».

 

За матеріалами liga.net