За осквернення могил захисників України можна «загриміти» до в’язниці

«За» проголосували 235 народних депутата. Осквернення або руйнування могил учасників Революції гідності, захисників України в XX столітті, учасників військових дій проти держави-агресора буде каратися обмеженням або позбавленням волі на скор від трьох до п’яти років.

На сьогоднішній день кримінальна відповідальність передбачена тільки за осквернення або руйнування братської могили чи могили солдата Другої світової війни, радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, воїнів-інтернаціоналістів та миротворців. Відзначимо, що позбавити свободи можуть за осквернення або руйнування пам’ятника в їх честь.

Закон передбачає покарання за незаконне носіння військової форми з відзнаками – мова йде про 2550-3400 гривень штрафу з конфіскацією форми. При повторному порушенні протягом року штраф може скласти від 3400 до 6800 гривень або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.

Верховна Рада посилила покарання за незаконні дії з державними нагородами. Купівля, продаж, обмін чи інша оплатна передача ордена, медалі, нагрудного знака, нагрудного знака лауреата державної премії, президентської нагороди, орденської стрічки, стрічки медалей на планках або без таких тягнуть за собою попередження або штраф 850-1700 гривень і конфіскацію нагороди.

Незаконне виготовлення і носіння нагород може стати приводом для штрафу в 1700-3400 гривень з конфіскацією нагороди, а при повторному порушенні протягом року – штрафу від 3400 до 6800 гривень. Розглядати справи про порушення будуть суди. Закон вступить в силу на наступний день після його офіційного опублікування.