За добу авіація скинула 176 тони води на місця пожеж у Чорнобильській зоні

У Чорнобильській зоні відчуження продовжується гасіння природних пожеж.

На ранок 25 квітня досі тліють пеньки, залишки деревини та торф’янику у місцях. Через які прокотився вогняний вал. За минулу добу пожежна авіація скинула 176 тон води.

Про це повідомляє УНН з посиланням на пресцентр ДСНС.

“Станом на 7 год. 25 квітня у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділами ДСНС надається допомога ДАЗВ у гасінні пожеж на території Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що основні зусилля спрямовані на локалізацію 2 осередків тління пеньків, залишків деревини та торф’янику в осередках пройдених вогнем: село Крива Гора та села Рудьки – Буряківка

Залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково 5 шляхопрокладачів ЗСУ.

“Інженерною технікою створено 949 км мінералізованих смуг. До гасіння залучено 1 тис. 69 чоловік та 250 одиниць техніки, з них від ДСНС 1 тис. 38 чоловік особового складу та 236 одиниць техніки, у тому числі 3 літаки АН-32П та 3 вертольоти, якими 24 квітня здійснено 79 скидів – 176 т води”, — додали рятувальники.

Як вважає один з колишніх працівників лісництва, який зараз знаходиться на пенсії, причина пожеж не лише у підпалах.

Одним із завдань працівників лісгоспів за часів СРСР було формування і підтримування у належному стані просік. Вони використовувалися під час санітарних рубок хворих чи сухих дерев, запобігали поширенню вогню на великі площі під час займання лісової підстилки внаслідок потрапляння у дерево блискавки, дозволяли пожежним машинам швидко і без перешкод дістатися місця загорання.

За останні кілька десятиліть, в умовах «тотальної відсутності коштів», головна увага лісгоспів зосередилася на так званих «санітарних» порубках, які добре видно на картах гугл у вигляді світлих плям-квадратиків. Просіками і лісовими кварталами ніхто толком не займався. А зараз, ми можемо бачити, як військова техніка надолужує згаяне роками.