Вимираюча Росія: міста без людей - Nova

Вимираюча Росія: міста без людей

Вимираюча Росія: міста без людей

  Експерти і журналісти все частіше звертають увагу на те, що північні і далекосхідні регіони Росії дуже стрімко вимирають. І, схоже, зупинити або сповільнити цей процес вже  неможливо.

 

  «Хто останній буде відлітати з Мурманська, вимкніть світло в аеропорту» – такий напис, залишив хтось із мешканців міста, цілком об’єктивно відображає стан справ: за 30 років його населення скоротилося майже вдвічі. У 1991 році головний північний порт майже дотягнув до статусу полумілліонніка, зараз тут проживає 287 тисяч чоловік. Вірніше, вже менше, статистика завжди відстає від дійсності.

 

  Трохи краща ситуація в Архангельську: він поки втратив лише 25% населення. Чим далі на схід, там безнадійні ситуація. У Магадані від 154 тисяч населення залишилося 92 тисячі. У Воркуті – менше половини жителів. У Петропавловську-Камчатському, де на піку жили 268 тисяч чоловік, зараз проживають 179 тисяч.

 

  Але всі ці  міста найбільші в окрузі і, найчастіше, є обласними центрами. Вони отримували і отримують величезну фінансову підтримку з Москви, і умови життя в них кращі, ніж навколо них. Це важливо для розуміння загальної картини: депопуляція будь-якої території проходить в кілька етапів. Спочатку люди втікають з околиць до регіонального центру, а вже потім покидають і його. І в даному випадку ми спостерігаємо саме фінальний етап вимирання величезних територій Російської Федерації.

 

Читайте також:

http:///nevidomi-vchynyly-strilbu-ta-vybukhy-u-shkoli-v-kazani-video/

  Якщо подивитися на “криву” графіку зміни чисельності населення російських міст, то одразу можна помітити рідесенькі сплески або «плато». Вони виникають в тоді, коли до міст приєднують навколишні населені пункти – міста-супутники, – щоб поправити статистику і отримати ще грошей з Центру. І так роблять не тільки на півночі, але і в Волгограді, Воронежі та інших містах РФії.

 

  Через невеликий проміжок часу “крива» статистики знову починає невпинно повзти вниз. А приєднувати вже нічого! Воркута, Магадан і інші міста оточені десятками мертвих селищ. В якихось ще жевріє життя. Інші навідують тільки мародери і туристи: останнім часом стало модним подорожувати по містах-привидах та виставляти звідти в інтернет апокаліптичні сюжети.

 

  А люди продовжують виїжджати: в Москву, Краснодар, Єкатеринбург, хоча б до Новосибірська. Головне, щоб якомога південніше і з шансом знайти хоч яку-небудь роботу.

 

  Ця проблема давно усвідомлена і вивчена. Крім РФії на Планеті існує ще одна дуже велика країна, розташована приблизно в тих же широтах. Досвід Канади добре показує механізми природного розселення людей в кліматични умовах близьких до «російської глубінки». Майже все населення цієї країни проживає на досить вузькій смужці вздовж південного кордону. Найпівнічніший з великих міст, Едмонтон, знаходиться на широті російської Пензи.

 

Читайте також:

http:///z-putinym-chy-bez-noho-moskva-ne-prypynyt-realizatsiiu-proiektu-srsr-2-0-ukrainska-rozvidka/

  Північні території практично порожні: з кількох десятків тисяч чоловік, які постійно проживають там, дві третини складають корінні народи, що пристосувалися до суворих умов за кілька тисячоліть. Всі інші – це вахтовики, вчені, військові та фахівці, які приїжджають на заробітки за “довгим доларом”, щоб назбиравши грошей, згодом купити собі житло де-небудь під Ванкувером.

 

  Вся інфраструктура канадського півночі забезпечує гідний рівень життя, але не тяжіє до тієї надмірності, що можна зустріти в Росії. Там немає тиражованих мікрорайонів, пафосних палаців культури і велетенських котелень, які намагаються чи то обігріти місто, чи то розтопити вічну мерзлоту.

 

  Дві третини території Російської Федерації відноситься саме до північних земель. Там проживає трохи більше 6% населення країни, і ця цифра продовжить падати незалежно від заяв і зусиль влади всіх рівнів. Ні програми благоустрою міст, ні північні надбавки, ні такий собі «арктичний гектар» цю тенденцію змінити не можуть.

 

  Необхідно нарешті зрозуміти, що Росія – це не Радянський Союз. РФ не здатна створити свій ГУЛАГ або, навіть, здійснити більш-менш ефективну пропагандистську компанію. Населення навіть в центрі країни скорочується рекордними темпами. І якщо в ньому і знаходяться люди, які готові їхати в снігову пустелю «за туманом і за присмаком тайги», то тільки лише на якийсь короткий термін: щоб заробити на квартиру в Москві або будинок на Кубані.

 

  Ситуація з північними територіями Росії повторює аналогічну проблему з “мономіст”. Москва хоч і намагається підтримувати всі і відразу”, але вони таж продовжують деградувати.

 

Аслан Дзітоєв, спеціально для “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо:

http:///sbu-zatrymaly-rozvidnyka-separatystiv-foto/
Поділитися: