Таку масову клептоманію: коли крадуть всі – від рядового солдата до керівництва держави, і все підряд – наші предки розцінювали, як дуже погану прикмету. В деяких районах Україні з цього приводу кажуть: – Вони злидні на себе віщують!
Москва готова постачати вкрадене в Україні зерно всім країнам, які його потребують, але не може цього зробити через санкції Заходу, – таке заявила прес-секретар МЗС РФ Марія Захарова. Так санкції заважають продавати награбоване, але не унеможливлюють процес.
Росія вже продала крадене українське зерно Сирії. Про це пише Reuters із посиланням на відповідь українського посольства в Бейруті. Вантаж доставили російським судном “Матрос Позініч” в порт Латакія наприкінці травня.
За останні три місяці до Сирії надійшло понад 100 тисяч тон награбованої української пшениці. З міжнародними цінами на пшеницю понад 400 доларів за тонну, такий обсяг має коштувати понад 40 мільйонів доларів. Українське посольство звернулося до сирійської влади, але відповіді не отримали.
Туреччина теж потихеньку купує вкрадене Росією українське зерно, пише Reuters. Посол України в Анкарі Василь Боднар заявив, що Туреччина входить до числа країн, які купують вкрадене Росією в України зерно. Боднар також звернувся за допомогою до турецької влади та Інтерполу в розслідуванні того, хто причетний до перевезень зерна транзитом через Туреччину.
Крім зерна Росія вкрала з порту Маріуполя листове залізо в рулонах. І цей злочин, навіть, висвітлили в російських новинах.
Росіяни крадуть всі і все. Одні росіяни крадуть планшети, смартфони, навушники, ігрові приставки. Інші – коври, телевізори, пральні машинки та собачі будки. Ну, а злодії з Кремля “працюють по крупному” – крадуть зерно, метали, вивозять обладнання заводів.
В Україні завжди батьки вчили дітей: “Ніколи не бери чуже! На копійку вкрадеш, а на руб втратиш!”. Що ж, у нас з’явилася нагода зайвий раз перевірити чи справдиться (і як скоро) ця давня українська прикмета.
Рузана Зубік, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС