ВМС ЗСУ оголосили про тимчасові коридори для торговельних кораблів у Чорному морі

  Згідно з наказом навігаційного доручення ВМС ЗСУ №6 від 08.08.2023 були оголошені нові тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України. При цьому повідомляється, що протягом всіх маршрутів зберігається військова загроза та мінна небезпека з боку суден російської федерації, повідомили ВМС ЗСУ на своїй сторінці в Facebook.

  Раніше ці маршрути, як повідомляється, уже були запропоновані Україною у зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). “Рада Міжнародної морської організації визнала право України на вільне торговельне судноплавство, яке гарантовано міжнародним морським правом. Міжнародна морська організація закликала росію дотримуватися міжнародних конвенцій та припинити загрози торгівельному судноплавству в Чорному морі”, – зазначили у ВМС.

  “Вказані маршрути в першу чергу використовуватимусь для можливості виходу цивільних суден, що перебувають в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний ще з початку повномасштабного вторгнення росії 24.02.2022 р. До проходу маршрутами допускатимуться судна, власники/капітани яких офіційно підтверджують готовність до плавання в даних умовах”, – пояснили у ВМС ЗСУ.

  У ВМС вказали, що останній корабель з українським зерном вийшло із порту Одеса 16 липня2023 року. Після виходу росії з “Зернової Угоди” з Туреччиною і ООН держава-агресор атакувала портову зернову інфраструктуру України з метою унеможливити доступ українського продовольства на світові ринки. Світові лідери, в тому числі краін Африки, закликали росію припинити шантаж продовольством та не перешкоджати українському агроекспорту.

Кремль має новий план – повністю видалити Україну із числа постачальників зерна на світові ринки

Російська Федерація заявила про припинення дії Зернової Угоди з ООН і Туреччиною (ДОПОВНЕНО)

  17 липня москва вийшла із “Зернової Угоди”, яку уклала з Туреччиною і ООН рік тому, згдіно якої рашисти обіцяли надати безпечний прохід кораблям від Одеси до Стамбула, які експортують українське зерно.

   19 липня у міноборони рф зробило “погрозливу заяву”, що вважатимуть всі кораблі, які прмують до українських портів у Чорному морі, “перевізниками військових вантажів”.

  20 липня у Міністерстві оборони України відреагували на брутальне порушення рф права на вільне судноплавство і попередили, що з 21 липня 2023 року всі судна, які попливуть у напрямку морських портів російської федерації та українських морських портів на ТОТ, можуть розглядатися Україною як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

  Після того, як у рашистів у Новороссійську, “виникли проблеми” із танкером і “Олєнєгорскім горняком”, з’явилсь можливість стоворити тимчасові коридори для торговельних кораблів у Чорному морі.

НАГАДУЄМО:

На Куп’янському напрямку російські загарбники намагаються перехопити ініціативу – оголошена обов’язкова евакуація