«Віртуальні солдати» два роки отримували реальну зарплату

Колишній начальник фінансово-економічної служби 169-го навчального центру ЗСУ «Десна» нарахував та виплатив 805600 гривень грошового забезпечення неіснуючим «віртуальним солдатам», – повідомляє пресслужба військової прокуратури Центрального регіону України.

15 квітня, військовою прокуратурою Деснянського гарнізону в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено наявність достатніх доказів та повідомлено про підозру колишнього начальника фінансово-економічної служби однієї з військових частин.

Установлено, що колишній начальник фінансово-економічної служби 169-го навчального центру ЗСУ «Десна, достовірно знаючи, що ряд військовослужбовців завершили навчання у Навчальному центрі Сухопутних військ ЗС України та вибули до пунктів постійної дислокації своїх військових частин, продовжував нараховувати та виплачувати їм грошове забезпечення за рахунок бюджетних коштів військової частини.

За 2016-2017 роки, внаслідок своєї протиправної діяльності, офіцером ЗСУ безпідставно перераховано на власні особисті карткові рахунки грошове забезпечення 103-х військовослужбовців, які вже були зняті з грошового забезпечення. Таким чином, державі завдано збитків на загальну суму 805,6 тисяч гривень.

За бажання наслідувати Чичикова з «Мертвих душ» Миколи Гоголя та в такий спосіб стати одним із міліонерів, Кримінальний кодекс України (ч.03 ст.425) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.