Військовослужбовця ЗСУ судитимуть за вчинення державної зради та участь у терористичній організації

Як повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області, затверджено та направлено до Рівненського міського суду обвинувачуваний акт у кримінальному провадженні стосовно військовослужбовця однієї з бойових бригад ЗС України, дислокованої на Дніпропетровщині, за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 111, 258-3 КК України (державна зрада, участь у терористичній організації).  

Встановлено, що у період з березня 2017 року по лютий 2019 року громадянин України проходив «військову службу» у спецпідрозділах терористичної організації «Донецька народна Республіка». Повернувшись на підконтрольну територію України він вступив до лав одного із підрозділів ЗСУ.

Проходячи військову службу, вказаний громадянин не відмовився від злочинних намірів, та встановивши контакт з особою, яка позиціонувала себе співробітником ФСБ Російської Федерації, збирав інформацію військового характеру про ротацію, переміщення, озброєння підрозділів ЗСУ та передавав її останньому, що могло заподіяти шкоду обороноздатності держави.

Обвинувачений перебуває під вартою.

Нагадуємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Прес-служба прокуратури Рівненської області