Військова хунта М’янми вбила чотирьох опозиціонерів

  1 лютого 2021 року в М’янмі стався державний переворот – владу захопив головнокомандувач збройними силами Мін Аун Хлайну. Військові заколотники затримали очільницю МЗС і фактичну лідерку країни Аун Сан Су Чжі, президента М’янми Він М’їна та ще 26 діячів уряду національної єдності, який військова хунта оголосила незаконною організацією.


  Сьогодні надійшла звістка про те, що військова хунта М’янми вбила чотирьох опозиціонерів. Колишнього депутата Національної ліги за демократію (НЛД) Ко Пьо Зейя То, активіста Чжо Мін Ю та ще двох людей, повідомляє видання The Irrawaddy. 


  Спеціальний доповідач ООН з прав людини у М’янмі Том Ендрюс у свою чергу відреагував на страту чотирьох опозиціонерів у М’янмі, висловивши думку, що це має стати поворотним моментом для міжнародного співтовариства.

 

  Варто нагадати, що військова хунта М’янми підтримала агресію Росії проти України. Про це в інтерв’ю РІА “Новості” 28 лютого 2022 року заявив офіційний представник військової хунти, що захопила владу в країні, генерал Зо Мін Тун. На його думку, «Москва забезпечує “рівновагу світових сил”, яка дозволяє підтримувати мир у всьому Світі». “Вважаю, що позиція Росії – це приклад підтримки миру на Землі для всіх країн”, – сказав ще 28 лютого 2022 року генерал.


  Зо Мін Тун додав, що Путін, уряд і росіяни, продемонстрували Світові, що Росія може і повинна захищати свої національні інтереси та єдність. Військова хунта М’янми, яким допомагає Росія, переконана, що криза між Росією та Україною – це не проблема у відносинах двох країн, а “конфлікт, спровокований геополітичною ситуацією у Світі, на який Путін був зобов’язаний відреагувати”.

 

  В інтерв’ю генерал висловив сподівання, що Росія зрештою зможе «з корінням знищити сучасний колоніалізм і політику світового жандармського панування».


  Офіційний представник російського МЗС Марія Захарова підкреслила, що “Росія, як і раніше, має друзів у Світі”.

 

PS: В гірських районах М’янми, Таїланду і Лаоса, розташована географічна зона під назвою Золотий трикутник“. В середині XX століття там виникла система виробництва і торгівлі опіумом, організована кримінальними синдикатами, яка тісно пов’язаними з місцевими та “світовими елітами”.