Відносини між США та Китаєм продовжують погіршуватися

   Група кораблів ВМС США на чолі з атомним авіаносцем “Рональд Рейган” прямує до берегів Китаю, повідомляє South China Morning Post.  Група розпочне бойове чергування в Південно-Китайському морі через підвищення напруженості у відносинах між КНР та США.

 

  Причина загострення ситуації між країнами в анонсованому візиті до Тайваню спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі. Через це Пекін почав швидко нарощувати свою авіаційну міць у регіоні.

 

Сі Цзіньпін та Джо Байден

  Запланована на четвер розмова Сі Цзіньпіна та Джо Байдена навряд чи понизить градус напруги між країнами, стверджують оглядачі. За словами представника Білого дому, розмова, яка відбудеться в четвер, буде, скоріше за все, зосереджена навколо проблем Тайваню, війни в Україні та економічній конкуренції.


  Джо Байден під час розмови може заявити, що запланована поїздка спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань знаходиться поза сферою його повноважень та контролю, прогнозують експерти. А Пекін таке пояснення навряд чи задовольнить, пише видання South China Morning Post.