Відбулося розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради

Відбулося розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради (МКР) з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії росії проти України.

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль нагадав про предмет попередніх засідань МКР: опрацьовано Дорожню карту, проаналізовано результати аудиту потреб і ресурсів у сфері ментального здоров’я, інформує Урядовий Портал. Прем’єр-міністр підкреслив, що тепер потрібно визначити, якими конкретними механізмами можна посилити стійкість кожної людини та відновити її ментальне здоров’я.

  «Магістральним напрямом є створення сервісів у громадах. Вони максимально наближені до громадян, тому зможуть ефективно сприяти їхній адаптації та соціалізації. Не менш важливою є роль обласних адміністрацій. Дуже важливо й надалі будувати мережу сервісів та послуг, які будуть реалізовувати нашу програму ментального здоров’я», — відзначив Денис Шмигаль.

  Зі свого боку Уряд розпочав реформу медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій. «Мінімум бюрократії, ніяких черг під лікарськими кабінетами, доступність усіх державних сервісів. Вже зараз збільшено кількість ВЛК. У тестовому режимі запрацювали електронні черги до комісій», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Перша леді України Олена Зеленська наголосила, що здобути результат, відчутний для людини, можна лише завдяки спільним діям. Адже компонент ментального здоров’я — повсюдний та однаково важливий і в освітній сфері, і в соціальній, і в секторі безпеки та оборони, і в галузі культури.

Члени Міжвідомчої координаційної ради (МКР) під час засідання ознайомилися з сімома пріоритетними проектами Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

  Учасниками заходу було розглянуто проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення центрів підтримки цивільного населення в умовах збройного конфлікту».

  Також Міністерства представили сім пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Зокрема:

  1. Міністерство охорони здоровʼя — «Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги»,
  2. Мінветеранів — «Перехід від військової служби до цивільного життя в частині психологічної допомоги»,
  3. Мінсоцполітики — «Створення центрів життєстійкості в Україні»,
  4. Міносвіти — «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти»,
  5. Міністерство внутрішніх справ — «Алгоритм надання психологічної допомоги та супроводу у кризових та екстрених ситуаціях»,
  6. Мінмолодьспорт — «Молодіжні центри та активні парки — частина екосистеми психічного здоров’я»,
  7. Міністерство оборони України та Генеральний штаб ЗСУ —  «Створення системи психологічного відновлення особового складу Збройних Сил України “RECOVERY”».

  За підсумками розширеного засідання Міжвідомчої координаційної ради відповідним міністерствам було дано завдання затвердити концепції пріоритетних проектів та плани їх впровадження.

НАГАДУЄМО:

В Україні тестують портал, який має полегшити проходження ВЛК