Ветерани знаходять підтримку і відновлення через танці в студії «Ola-Dance» - Новини ветеранів зі всієї України

Ветерани знаходять підтримку і відновлення через танці в студії «Ola-Dance»

Вже понад півтора року в столиці успішно працює соціальний проєкт, який допомагає військовим повертатися до мирного життя через танець. «Танцюючи, відновись», був заснований ветераном російсько-української війни Олександром Манченком та його дружиною Ольгою Шведовою.

Після участі в боях на Луганському та Донецькому напрямках Олександр вимушений був відновлюватися від посттравматичного стресового розладу, але вирішив робити це в незвичний спосіб – за допомогою танців. Він обрав бачату – один із видів латиноамериканського хореографічного мистецтва. А невдовзі відкрив студію “Ola-Dance”, при якій подружжя започаткувало проєкт «Танцюючи відновись». І все це для того, щоб допомогти іншим ветеранам впоратися з емоційними та фізичними наслідками війни.

«Для мене важливо допомогти ветеранам повернутися до нормального життя після пережитого. Я сам пройшов через багато труднощів, і танці стали моїм шляхом до відновлення. Через цей проєкт ми даємо можливість не лише фізично відновлюватися, а й знайти внутрішній спокій, довіру та підтримку. Танці — це не просто рухи, це можливість відновити себе і знову відчути гармонію з навколишнім світом», — коментує Олександр Манченко.

Ольга Шведова, співзасновниця студії, вірить у те, що під час війни кожен має допомагати, чим може. Для неї проєкт «Танцюючи, відновись» став можливістю допомоги ветеранам пройти реабілітацію та адаптуватися до мирного життя. На прикладі свого чоловіка вона побачила, як танці можуть стати важливим інструментом для соціалізації та відновлення:

«Для мене важливо було знайти спосіб допомогти ветеранам через реабілітацію. Коли почалася війна, я зрозуміла, що навіть якщо я не можу зробити великі зміни, я можу допомогти через підтримку та соціалізацію. Танці стали тим інструментом, який не тільки допомагає фізично відновлюватися, а й дозволяє людям відчути себе частиною спільноти. Це надзвичайно важливо для тих, хто пережив травми і потребує допомоги в поверненні до нормального життя», — ділиться Ольга Шведова.

Згодом виявилося, що проєкт «Танцюючи, відновись» має значно ширший діапазон впливу. Він не лише допомагає ветеранам, а й відкриває нові можливості для всіх, кому потрібна реабілітація. Серед учасниць студії — Юлія Клименко, вдова військового, яка знайшла в танцях можливість змінити своє життя після важкої втрати. Вона почала відвідувати студію близько двох місяців тому, і за цей час помітила позитивні зміни у своєму фізичному та емоційному стані:

«Я завжди хотіла танцювати, але ніколи не наважувалася. Після втрати чоловіка я вирішила, що зараз час для себе, для того, щоб здійснити свою мрію. Танці стали не лише способом відновлення, а й можливістю знайти гармонію в собі. Вони допомогли мені відчути себе знову живою, відновити внутрішній спокій і повернутися до активного життя», — розповідає учасниця.

Зараз існують різні шляхи реабілітації ветеранів та їхніх рідних, оскільки кожен із них має свої індивідуальні потреби. Проєкти, які поєднують фізичну активність, психологічну підтримку та соціалізацію, є потужними інструментами відновлення. Важливо, щоб такі ініціативи були доступні для всіх і допомагали повернутися до активного життя.