Ветеранів і ветеранок, які під час російсько-української війни частково або повністю втратили зір, «Ветеранський центр Полтава» запрошує взяти участь у грі голбол. Цей вид спорту є частиною програми Паралімпійських змагань, пише Вікно Відновлення.
Голбол — спортивна гра, де команда з трьох гравців повинна закинути м’яч з вбудованим дзвоником у ворота суперника.
Голбол був створений у 1946 році для реабілітації ветеранів Другої світової війни з порушеннями зору. Сьогодні цей вид спорту входить до програми Паралімпійських ігор.
У грі беруть участь дві команди по троє гравців. Кожна команда може мати три запасних гравці. В обидва боки ігрового майданчика розташовані ворота. Гравці грають спеціальним м’ячем всередині якого є дзвіночок. Мета гри — закотити м’яч за лінію воріт команди, що захищається, в той час як вона намагається всіляко перешкодити руху м’яча.
Через бойові дії деяки ветерани і ветеранки мають порушення зору і через це їм важко соціалізуватися. “Тому їх вирішили долучити до голболу. Це гра, під час якої команда з трьох гравців має закинути м’яч з вбудованим дзвоником у ворота суперника”, -розповів керівник «Ветеранського центру Полтава» Артем Ліфрідов.
Також він повідомив, що тренери з цього паралімпійського виду спорту погодилися взяти на тренування ветеранів, які ще не мали подібного досвіду. Сьогодні «Ветеранський центр Полтави» шукає тих, хто захоче спробувати грати у голбол. Планують набрати 15-20 бажаючих.
Зараз Центр продумує варіанти, як незрячим ветеранам можна дістатися до місця проведення тренувань.
Бажаючим долучитися або долучити незрячих знайомих-ветеранів, можна звертатися до «Ветеранського центру Полтава» в соцмережі
або за телефоном: (050) 346 99 76.
Фото ілюстративне з Facebook IBSA Goalball European Championships Podgorica 2023. Збірна України з голболу.