Останнім часом все більше ветеранів у Харкові обурюються через неможливість скористатися правом пільгового проїзду у нових міських автобусах марки “Karsn”, що належать комунальному підприємству харківської міської ради. Водії даних транспортних засобів посилаються на внутрішні розпорядження департаменту інфраструктури Харкова та вказівки його голови Євгена Водовозов.
Разом з тим, впровадження електронної системи оплати проїзду “E-tiket” у Харкові позбавляє ветеранів з інших міст, а також усіх тих, хто не має можливості отримання пільгового електронного квитка, у реалізації права безоплатного проїзду. І це при тому, що це прямо суперечить закону України “Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”. Таки дії місцевої влади створюють штучне поняття “елітарної” належності до мешканців міста, дискримінуючи таким чином інших громадян України.
Зважаючи на вищезазначені обставини, сьогодні до Харківської мерії прийшли вимагати пояснень щодо цієї ситуації активісти, керівники громадських організацій, на чолі з депутатом харківської міської ради, учасником АТО Русланом Агібаловим. На жаль, ветеранське суспільство Харкова вже знаходиться на межі суспільного обурення, оскільки до цього багаторазово учасники бойових дій зверталися з офіційними листами до міськради, наголошуючи на необхідності виконання положень чинного законодавства. Так само, ще декілька місяців тому, під час проведення Координаційної Ради з питань учасників АТО, ветерани теж звертали увагу представників міськради на цю проблематику.Втім, після виборів нового міського голови, все вказує на те, що Харківська міська адміністрація свідомо обрала курс на нехтування питаннями учасників російсько-української війни. Замість того там приділяють особливу увагу таким проектам, як памятник Кернесу, котрий є далеко не однозначною постаті в історії міста.
За попередньою домовленістю, своє бачення вирішення цієї проблеми ветеранам мав дати голова департаменту інфраструктури Харкова Євгеній Водовозов. При цьому вже у холі міської ради виникли суперечки з охороною та деякими чиновниками, Вони не хотіли пропускати частину атовців на зустріч із главою департаменту. Це аргументувалося тим, що тільки охороні мерії відома інформація: хто гідний зустрітися із начальниками, а хто ні.Через якийсь час з’ясувалось, що Євгена Водовозова взагалі немає на робочому місці.
Ветеранам АТО вдалося зустрітися із начальником управління транспорту та пасажирських перевезень департаменту інфраструктури Харківської міської ради Олександром Куколем. Під час зустрічі з ним атовці наголосили про необхідність дотримання норм Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо безплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту для пільговиків з відповідним статусом. Також було повідомлено про неприпустимість спілкування міської влади з ветеранською громадою в режимі відписок та переховування за охороною.
Крім того, депутата Харківської міської ради Руслан Агібалов передав звернення начальнику департаменту інфраструктури Євгену Водовозову. У ньому було озвучено прохання пояснити, на підставі яких нормативно-правових актів працівники транспортного відділу відмовляють пільговикам у праві безоплатного проїзду.
Зважаючи на те, що чіткого та конкретного алгоритму вирішення своїх проблем учасники АТО від чиновників так і не отримали, вони зазначили про вимушеність здійснення наступних громадських заходів: відвідання сесії міської ради, мітингів та пікетів. Крім того, буде підготовлено відповідне звернення до суду.
Як зауважив у підсумку сьогоднішньої зустрічі голова ради ГО “Спілка ветеранів АТО” Сергій Бабаєв: “Харківська мерія має почути ветеранів!”
Нагадуємо: