Ветерани війни підтримали законопроєкт N9142

  Ветерани війни підтримали законопроєкт N9142, про це йдеться в зверненні, розміщеному на сторінці ГО “Спілка ветеранів АТО”.

  “ГО “Спілка ветеранів АТО” вчергове акцентує увагу українського суспільства на необхідність кардинального вирішення питання із строками служби воїнів-добровольців, які стали на захист Батьківщини з перших днів війни”, – йдеться у заяві.

  “Людям зі сталі теж потрібен відпочинок. В них є родини, в них є робота та особисті справи, в деяких з них є бізнес.
  Ми всі розуміємо, що війна не закінчиться а ні навесні, а ні влітку, а ні в осені.
  Прописаний в Конституції “святий обов’язок” захищати Україну не може бути вічним (або тривати до смерті чи каліцтва) – якщо є ще 80% громадян-ухилянтів, які і самі не проявили бажання захищати країну і не були мобілізовані за цей рік.
  Ми дуже хочемо побачити на фронті депутатів та чиновників, міністрів та держслужбовців, а також їх дітей.   Тривала війна дає змогу всім пройти через вогонь та воду. І для цього в першу чергу треба дати можливість демобілізуватися тим, хто за позовом серця рік тому залишив свої родину, оселю та роботу – для відстоювання незалежності нашої держави.
  У Верховній Раді нарешті зареєстрований законопроект 9142, за яким громадяни України, котрі вже відслужили півтора року після мобілізації, мають право на звільнення – якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.
  В разі його прийняття, у МО та ЗСУ буде ще півроку для прийняття необхідних рішень щодо проведення мобілізації та відповідної військової підготовки мобілізованих.
  Українські військовослужбовці – не кріпаки з Московії, яких можна позбавляти громадянських прав та надії на повернення живими додому. А мобілізаційний потенціал України дозволяє провести цю демобілізацію – з трикратним запасом. Враховуючи попередні виправдування міністра оборони Резнікова, що з фронту підуть вже навчені, досвідчені воїни – нагадуємо, що вони у більшості всі були зовсім не готові і не навчені рік тому. Зараз є і час, і можливості (які нам надають західні партнери) щоб підготувати наступних воїнів-захисників.
  Тож ми звертаємося до ветеранської громади та всіх громадян України з проханням підтримати петицію до президента – щоб ВР невідкладно розглянула законопроект 9142 і встановила чіткі терміни для демобілізації”.

  Нагадаємо: народний депутат Олексій Гончаренко вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт N9142, який передбачає встановити право на демобілізацію для бійців через 18 місяців з моменту їхньої мобілізації. У разі, якщо Верховна Рада затвердить цей законопроект, військовослужбовці, які ВЖЕ відслужили, отримають відстрочку від призову на наступні п’ять років.

  П’ять днів тому, 29 березня 2023 року, на сайті Президента України Олексій Гончаренко зареєстрував Петицію №22/185770-еп “Дозволити демобілізацію в Україні через 18 місяців з моменту мобілізації”. Не зважаючи на те, що до завершення збору підписів лишилось ще 89 днів, зараз не вистачає менше 10 тисяч підписів до необхідної кількості, після чого Петицію має розглянути Президент України.

Посилання на петицію: https://petition.president.gov.ua/petition/185770

НАГАДУЄМО:

Петиція на підтримку законопроєкту N9142 вже зібрала більше половини від необхідної кількості голосів