Ветерани війни охоронятимуть інфраструктуру Укрзалізниці

  Керівництво «Укрзалізниці» планує створити підрозділ, який за допомогою БПЛА буде моніторити та охороняти інфраструктуру державного перевізника. До складу майбутнього підрозділу планують залучити ветеранів війни, які отримали поранення та повернулися з фронту. Про це у четвер, 25 січня 2024 року, повідомили у прес-службі «Укрзалізниці».

  «Ця ініціатива допоможе забезпечити охорону залізничних обʼєктів, а також надати можливість ветеранам застосувати свій військовий досвід і навички в цивільній роботі», – йдеться у повідомленні.

  Навчання майбутніх охоронців планують проводити за допомогою онлайн-платформи для ветеранів, яку створює Центр підготовки операторів БпЛА «Крук» разом із фондом «Відродження». Інструктори навчатимуть працівників керувати безпілотниками, а також вчитимуть інженерної підготовки, у тому числі складанню та обслуговуванню дронів.

  «БпЛА будуть використовуватися для боротьби з розкраданням майна “Укрзалізниці” на станціях та перегонах, фіксування правопорушень, виявлення крадіжок пального з локомотивів, інспектування інфраструктури під час воєнного стану, а також для участі в розслідуванні транспортних пригод», – пояснили в «Укрзалізниці».

  Спочатку такий підрозділ працюватиме у тестовому режимі. Згодом на його основі планують створити мережу, яка допоможе забезпечити ефективність роботи залізниці в майбутньому.


НАГАДУЄМО: