Ветерани відповіли на заяви міністра про допомогу бізнесу (ФОТО) - Nova

Ветерани відповіли на заяви міністра про допомогу бізнесу (ФОТО)

Ветерани відповіли на заяви міністра про допомогу бізнесу (ФОТО)

 

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна заявила, що практична  підтримка  підприємницьких ініціатив ветеранів стане початком створення дієвої  державної програми розвитку ветеранського бізнесу. Проте самі ветеранські організації до її заяви поставилися скептично.

 

Справа в тому, що ще під час зустрічі Ради ветеранів з представниками Мінвету ветерани в один голос відзначили необхідність, за їх висловом «дати не рибу, а вудочку». Таким чином атовці пояснили, що для них важливим є не чергова тисяча гривень від держави, а можливість самим розвивати свій бізнес.

 

Читайте нас також у Телеграмі

Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку

 

Багато учасників АТО/ООС у нашій державі розпочинали ведення успішного фермерського господарства – рослинництва, ягідництва, тваринництва, маючи у основі земельну ділянку, котру вони отримували як ветерани від держави на умовах безоплатної приватизації. Але у зв’язку із проведенням земельної реформи, перед ветеранами постає реальна загроза залишитися без землі – Держгеокадастр передає свої повноваження місцевим громадам, які у свою чергу не бажають виділяти атовцям «свою» землю. Враховуючи такий перебіг подій, дуже дивним виглядає те, що у складі міністерства у справах ветеранів й досі не існує а ні підрозділу, і ні навіть посади, що відповідала би за напрямок реалізації учасниками АТО/ООС своїх прав на оформлення земельних ділянок.

 

Ветерани відповіли на заяви міністра про допомогу бізнесу (ФОТО)

 

Але у зв’язку із проведенням земельної реформи, перед ветеранами постає реальна загроза залишитися без землі – Держгеокадастр передає свої повноваження місцевим громадам, які у свою чергу не бажають виділяти атовцям «свою» землю. Враховуючи такий перебіг подій, дуже дивним виглядає те, що у складі міністерства у справах ветеранів й досі не існує а ні підрозділу, і ні навіть посади, що відповідала би за напрямок реалізації учасниками АТО/ООС своїх прав на оформлення земельних ділянок.

 

Читайте також:

 

ЗЕМЛЯ ДЛЯ АТОВЦІВ: НОВИЙ ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ.

 

Віктор Байдачний, член Ради ветеранів України при Міністерстві у справах ветеранів України говорить, що ветеранам не хочеться постійно вибивати у влади пільги. «Для багатьох це… особисте, знаєте, це нижче нашої гідності «вибивати» собі пільги навіть якщо грубо порушуються наші права» – пояснює чоловік. Проте за його словами «хто це зробить окрім нас (ветеранів прим. ред.)? На аграрний комітет ходять лише представники Ради ветеранів. З працівників Мінвету, наприклад, я там нікого не бачив».

 

Віктор говорить, що профільні відомства навіть не моніторять ситуацію. «Ветерани подавали документи на отримання земельних ділянок під ОСГ  мабуть не менше мільйона разів, а наразі отримали у власність – біля 130 тисяч ділянок…» – стверджує атовець. За його словами, основна проблема полягає в тому, що клопотання до  органів, що є распорядниками земель постійно відхиляють. «Ми можемо звернутися до юристів, сказати їм – от дивіться, вони скажуть – так, це незаконно і все. Можемо виграти один процес через купу зусиль, але ж це не вирішить проблему глобально» – заявив Віктор.

 

Ветерани відповіли на заяви міністра про допомогу бізнесу (ФОТО)

 

На форумі міністр Лапутіна ініціювала створення Державної онлайн-платформи підтримки підприємницьких ініціатив ветеранів війни. Проте це напряму не допоможе отримати величезному масиву ветеранів унікальної можливості – створити свій бізнес на основі, наприклад, отриманної за законом землі. І попри ці ініціативи чиновників, ветерани знову залишаться без підтримки, сам на сам з бюрократичним апаратом.

 

«Ми ще в 2016-ому намагалися родинам загиблих «вибити» землю. І нам доводилося по 5 разів подавати клопотання на одну і ту саму земельну ділянку. Постійно отримували відмови-відписки. Весь процес для кожної родини тривав 4-5 місяців. І це тільки щоб отримати дозвіл! За це ніхто не відповів. Тож, схоже ніхто не відповість і за те, що ветеранам просто не дають почати створювати успішні сільськогосподарські ініціативи» – підсумовує Віктор Байдачний.

 

 

«Першим і надважливим кроком в цьому напрямку буде  ініціатива Мінветеранів  щодо запровадження  програми «Захист – розвиток – добробут», якою буде закладено стратегічне бачення розвитку ветеранського підприємництва та підвищення рівня конкурентоспроможності захисників України на ринку праці» –  відзначає Юлія Лапутіна для журналістів. Але чи вирішить ця ініціатива проблеми реальних атовців – досі незрозуміло.

 

Нагадаємо:

 

http:///zemlia-dlia-atovtsiv-u-kharkovi-taiemni-skhemy-miskoi-vlady/
Поділитися: