Рух ЧЕСНО провів перше навчання для ветеранів, які прагнуть впливати на місцеву політику. Захід об’єднав 20 учасників з усієї України, які вже мають досвід громадської діяльності й хочуть посилити свій вплив у громадах. Цей проєкт має на меті залучити ветеранів до прийняття рішень і зміцнити їхній голос у суспільстві. Детальніше дивіться у нашому сюжеті.
«До участі були запрошені і відібрані учасники з усієї України, які приїхали сюди повчитися політичній участі і орієнтувалися саме на місцевий рівень, тому що ці люди готові впливати і вирішувати питання на місцевому рівні. Усі вони є ветеранами, які тією чи іншою мірою раніше були вже долучені або до політичної діяльності, або до роботи у органах місцевого самоврядування, або ж працювали в громадському секторі», — коментує Керівниця проєкту Ветеранського лідерства Руху ЧЕСНО Вікторія Олійник.
Серед спікерів була також народна депутатка України Аліна Загоруйко, яка розповіла ветеранам про вибори на місцевому рівні та інструменти участі:
«На сьогодні, ветерани — це ті люди, які були дуже важливі на полі бою. Очевидно, що це ті люди, які можуть бути важливі і при прийнятті рішень в повсякденному житті, тобто це ті люди, які мають впливати на прийняття рішень органами місцевого самоврядування, ну і звісно на загальнодержавному рівні також, тому така просвітницька діяльність з нашої сторони направлена на них, щоб більше їх мотивувати, щоб вони не боялися, хоча що ці люди вже можуть боятися, от але щоб в них було більше мотивації займатися такими справами», — зауважує парламентарка.
Більшість учасників вже мали певний досвід або ж беруть активну участь у місцевому житті, тому на захід приїздили, аби отримати більш практичні поради, щоб більш професійно розвиватися у цій діяльності. Зокрема Володимир Киричок, ветеран із Кропивницького, мав намір балотуватися до міської ради ще в 20-му році, але так і не вирішив, від якої партії йти:
«Вже після результатів виборів до місцевої ради ну був шокований, чесно кажучи, бо багато некомпетентних людей взагалі позаходило», — пояснює ветеран.
Ключовим для багатьох учасників стало концентрування саме на проблемах ветеранів, які через деяку відстороненість держави загострилися і породили певне розчарування серед ветеранської спільноти. Про це розповідає захисник з Миколаївщини Артем Скіданов:
«Дуже мало ветеранів зацікавлені взагалі в якійсь активності, дуже сильно люди не вірять в те, що відбувається (ред. в державі). Наприклад, щоб їм донести зараз, ну я працюю над цим, стараюсь, підтягую людей на різні ті ж самі навчання, на то той же самий грант, наприклад, щоб зробити бізнес-план», — говорить захисник.
Навчання стало першим у рамках великого освітнього проєкту для ветеранів й передбачає подальшу взаємодію між учасниками в межах їхніх громад. Так чи інакше подібні заходи зміцнюють взаємодію, допомагають напрацьовувати спільні рішення у подоланні проблем та загроз, які назрівають у нашій державі.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».