Ветерани скаржаться на відсутність порозуміння з Міністерством у справах ветеранів України

  Сьогодні, 21 липня 2023 року, відбулася чергова відеоконференція Міністерства у справах ветеранів України та представників ветеранських об’єднань України. 

  На жаль, доводиться констатувати, що прірва між ветеранським суспільством та органом влади, який має представляти їх інтереси, поглиблюється.

  Очільники та представники громадських організацій ветеранів, членів сімей загиблих з Миколаївської, Запорізької, Харківської та Київської області звернули увагу присутньої на конференції заступниці міністра у справах ветеранів Тетяни Каліти на відсутність реагування на звернення громадянського суспільства з боку Мінвету.

Калита Тетяна Вікторівна – заступниця Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

  Як зазначив Ілля Шполянський, представник Миколаївської області у Раді Ветеранів, із широко розрекламованим проектом зі створення так званої “Системи помічників ветеранів” (постанова №652 Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 р.- прим.авт.) взагалі скандальна ситуація.

Шполянський Ілля Михайлович – один із засновників Громадської організації “Асоціація ветеранів та інвалідів АТО”, представник Миколаївської області у Раді Ветеранів

  Зазначену представниками Міністерства ветеранів інформацію – щодо погодження та підтримки цього проекту самими ветеранами, а конкретно – Радою Ветеранів, самі ветерани спростували та попросили надати документи, яуі можуть це підтвердити.

  Члени сімей загиблих також відмітили недостатньо чітку роботу працівників міністерства та відсутність реагування на їх пропозиції щодо питань оформлення відповідної документації.

  Отже, зараз реальність така: величезна кількість загиблих під час широкомасштабного вторгнення РФ, звичайно, створює цілу низку правових та організаційних проблем. І органи влади, в першу чергу Міністерство ветеранів, має це і передбачати, і вирішувати питання в робочому режимі – що, за словами керівників об’єднань сімей загиблих, практично не відбувається.

  Однією з проблемних ситуацій у загальнодержавній площині – на чому наголосили члени Ради Ветеранів (висловлюючи об’єднану позицію більше 20 регіонів України), є відсутність співпраці міністерства ветеранів з ветеранами в сфері вирішення питання щодо оформлення земельних ділянок ветеранами та членами сімей загиблих.

  Фактично з початку війни оформлення земельних ділянок в Україні заблоковано – це при тому, що до цього, під час АТО близько 300 тисяч ветеранів протягом 5 років змогли отримати право на безоплатну приватизацію земельних ділянок. Між тим, земельні ділянки – які могли би отримувати ветерани та члени сімей загиблих, депутати ВР хочуть на основі скандального законопроекту №7588 під час війни роздати місцевим “земельним баронам”.

  Рада Ветеранів скерувала офіційне звернення з цього приводу до Міністерства ветеранів – й наголосила на необхідність покрокових дій у даному напрямку:

  • спільно міністерства ветеранів,
  • аграрної політики,
  • держгеокадастру
  • та комітету Верховної Ради з земельних питань.

  На даний момент, за словами воїнів-захисників – позиція Міністерства ветеранів простежується у стандартних відписках та відсутності ефективної підтримки пропозицій ветеранів. Депутати-фронтовики, такі як Сергій Рудик, заступник голови комітету ВР з земельних питань, навпаки, підтримують ці ветеранські звернення й наголошують на тому, що з огляду на величезну кількість ветеранів, це повністю розумно та логічно.

Сергій Рудик, заступник голови комітету ВР України із земельних питань

  Ще однією ініціативою Ради Ветеранів, яку під час конференції озвучив Влад Якименко, представник від Харківської області у Раді Ветеранів, стала пропозиція забезпечення фінансування Українського Ветеранського Фонду (конкретно грантових проектів ветеранів та членів їх сімей, сімей загиблих) в умовах відсутності коштів у державному бюджеті.

Владислав Якименко – НШ ГО “Спілка ветеранів АТО”, представник від Харківської області у Раді Ветеранів.

 Ветерани запропонували Міністерству Ветеранів спільно діяти й зробити необхідне: передбачити у нещодавно прийнятому в першому читанні законопроекті № 7457 щодо легалізації медичного канабісу – фінансування Українського Ветеранського Фонду з коштів, отриманих державою за видачу ліцензій на культивування та використання медичного канабісу. А це потенційно десятки мільйонів гривень – для реалізації перспективних ветеранських проектів.

  На цей час відповіді від міністерства ветеранів теж не отримано…

  Євген Петрівець, “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

Я готова захищати ветеранів своєю мовою любові, – режисерка Ірина Цілик стала амбасадоркою Українського ветеранського фонду