Ветерани презентували свої бізнеси на ветеранському форумі “Україна. Захисники. Майбутнє” 

  у вівторок, 22 серпня, у Києві відбувся VI Міжнародний ветеранський форум “Україна. Захисники. Майбутнє”, організований Міністерством у справах ветеранів України, Українським ветеранським фондом, співорганізатор — Благодійна організація “Міжнародний благодійний фонд “Повернись Живим”.

  Демінери, розробники жіночої військової форми, ті, хто створюють унікальні вишиванки та готую часникову пасту — що їх обʼєднує? 

  Всі вони — ветерани-підприємці.

  В рамках VI Міжнародного ветеранського форуму «Україна. Захисники. Майбутнє» на закритій локації вони мали змогу показати свої проєкти та продукцію і розповісти про себе. Вони представники тих майже 400 ветеранських бізнесів, що отримали фінансову підтримку за час діяльності Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

  “Повернувшись до цивільного життя, я прагнув, щоб ця земля була безпечною для мене, моїх дітей та внуків”, — говорить один із учасників, ветеран Віталій Кучеренко, займається гуманітарним розмінуванням територій. Він навчає демінерів та є засновником ТОВ “ГК ГРУП”. 

  А ветеран Тарас Якобчук, який створює професійні кухні для рестораторів: від дизайну до закупівлі інвентарю і разом із дружиною Валентиною працює під брендом “TopRest”, каже про свій бізнес: “У нас сімейна компанія. До нас приходять як в сім’ю, як до друзів”. 

  Своєю чергою, присутня на заході, ветеранка Катерина Приймак спільно з посестрами одягає у форму українських військовослужбовиць. Під брендом by VTRNK вони створюють однострої, адаптовані під потреби жінок. Катерина говорить: “У нас не просто цех, а цех, який активно допомагає фронту”.

  Ще один унікальний ветеранський бізнес розвиває Антон Бростовський. Він спроєктував дитячий розважальний інтерактивно-пізнавальний парк “Земля драконів”. А його родина допомагає у втіленні ідеї в життя. Сам Антон коментує: “Усе — для дітей. Зокрема, аби військові могли привести своїх синів і доньок до унікального парку”.

  Ветеран Марко Мельник знайомив відвідувачів зі своїм видавництвом та зокрема 5 книгами, які він видав за підтримки УВФ. Марко є засновником одного із перших в Україні ветеранських видавництв — markobook. Сам він каже, що забезпечує військових зокрема, інтелектуальним підґрунтям. “Все, що об’єднує наші книжки — це переможний український світогляд”, — коментує ветеран. 

 

Також сьогодні ро свої бізнеси розповідали:

  1. Богдана Сидоренко, ветеранка. Разом із сестрою Ренатою заснувала підприємство з пошиття одягу для ЗСУ, уніформи для підприємств.
  2. Володимир Скосогоренко, ветеран. Переробляє часник у пасту. Розвиває бренд “Часничок”.
  3. Сергій Пирогов, ветеран. Працює з братом Віталієм під брендом “Active Season”. Виготовляє товари, які покращують побут військових на лінії фронту. 
  4. Володимир Довган, ветеран. Разом з дружиною Оксаною заснував авторську гончарню “DOVGAN-ART”. 
  5. Олександр Ткачук, ветеран. Заснував бренд “Вишиваночка”, шиє одяг в етностилі, фліски та військову форму.
  6. Андрій Сарвіра, ветеран. Відкрив ресторан і пивоварню “First Wave”. 
  7. Дмитро Мартиненко, ветеран. Заснував мережу патріотичних кав’ярень “Тихе місце”. 

Сьогодні на Форумі ветерани заявили про себе та про власну справу. Бізнес для них – це один зі способів повернутись після війни. Те, що підтримує ветерана, його родину. Український ветеранський фонд Мінветеранів готовий в цьому допомагати.

  За 2023 рік УВФ провів вже три конкурсні програми #Варто, переможці якої отримували від 500 тис. до 3 мільйонів грн. Актуальні конкурсні програми можна переглянути за посиланням: https://veteranfund.com.ua/contests/#2023 

  Організатори Міжнародного ветеранського форуму висловлюють подяку партнерам: Програмі розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки в Україні, Представництву МОМ в Україні (МОМ в Україні), ІСАР Єднання.

  

Передрук з https://veteranfund.com.ua/2023/08/22/forum-3/

НАГАДУЄМО:

Залізничний квиток зі спецрезерву для військовослужбовців – алгоритм придбання