Ветерани АТО Івано-Франківська вирішили підтримати мера і беруться патрулювати місто

Від сьогодні охоронна фірма учасників бойових дій “Рубіж” і бійці з Міської асоціації учасників АТО готові патрулювати сквери і парки Івано-Франківська. Про це повідомив заступник голови Міської асоціації учасників АТО Василь Андріїв, висловивши підтримку міському голові Івано-Франківська Русланові Марцінківу, який наказав вивезти ромів на Закарпаття, пише КУРС.

«Щодо ситуації із висловлюванням мера до осіб, які скоюють правопорушення, показово плюють на всі карантинні обмеження, чіпляються до перехожих і незаконно проживають на території скверу – ми не тільки висловлюємо свою підтримку у прагненні зберегти життя і здоров’я мешканцям міста, а і готові предметно допомогти в цьому питанні міській владі!, – написав Андріїв у фейсбуці.

– Так від сьогодні при зверненні охоронна фірма учасників бойових дій “Рубіж” і бійці з “Міської Асоціація учасників АТО” будуть готові патрулювати міські сквери та парки і попереджати випадки правопорушень, будемо взаємодіяти із національною поліцією та органами місцевого самоврядування. Закон один для всіх. І якщо будь які особи порушують цей закон і несуть реальну загрозу мешканцям міста, відповідно має бути швидка реакція компетентних служб».

 

Андріїв також звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо відкриття кримінального провадження за заявами Марцінківа.

«Візьміться нарешті за реальних злочинців та корупціонерів. Покажіть результат своє діяльності за кілька років. Доведіть до суду резонасні справи, зніміть абсурдні обвинувачення з учасників АТО та волонтерів, зробіть хоть щось для безпеки і спокою громадян! Так блискавично реагуйте на реальні загрози, які системно постають перед українцями, в тому числі через правоохоронну бездіяльність», – закликає Андріїв.

Він додає, що роми становлять загрозу мешканцям в час епідемії і така ситуація є неприпустимою в європейському Івано-Франківську.

«Привокзальний сквер не місце для жебракування та не притулок антисанітарії і злочинності! Готові спільно навести лад у нашому місті!», – зазначає Андріїв.

А все почалося з того, що минулого вівторка на оперативній нараді міський голова дав доручення вивезти людей ромської національності з міста за місцем проживання в Закарпатську область.

Правозахисні та ромські організації відразу засудили заяву Руслана Марцінківа. Стурбованість висловлюванням мера висловило і посольство США в Україні. А міністр МВС Арсен Аваков повідомив про відкриття кримінальної справи за фактом висловлювання Руслана Марцінківа.

Руслан Марцінків вибачився за емоції під час скандальної заяви про ромів, яких мали вивезти на Закарпаття. Він зазначив, що мова йшла не про всих представників даної національності, а про конкретних осіб, які більше місяця не дотримувалися карантину. Марцінків також сказав, що поліція сама звернулася до нього з проханням надати транспорт для осіб ромської національності, які прописані в Іршавському і Свалявському районах Закарпатської області, щоб доставити їх додому.

Роми, яких так і не змогли вивезти з Франківська, і надалі просять милостиню біля ЦУМу та чіпляються до перехожих. Жебракують навіть діти.