У Києві відбувся дводенний форум «Реінтеграція ветеранів: Стратегія, виклики, перспективи», на якому учасники обговорювали ветеранські політики, завдання та запити, з якими звертаються захисники та захисниці після повернення з фронту. Ветерани, представники громадських організацій, держави та бізнесу — спільно працювали над удосконаленням національної стратегії реінтеграції захисників і захисниць та пошуком шляхів надання допомоги ветеранам.
Заступниця Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Руслана Величко-Трифонюк зазначила про необхідність змін до ветеранської політики, залучаючи до процесу самих захисників:
«Фактично цей форум зараз проробив досить велику роботу для подальших результатів, загалом випрацювання ветеранської політики, адже чути саме від самих суб’єктів ветеранської політики, їхні потреби напряму, де ми можемо не тільки кількісно це заміряти, а ще й якісно почути, це насправді дуже важливо», — коментує Руслана Величко-Трифонюк.
Особливу увагу було приділено питанням працевлаштування, перекваліфікації та запуску ветеранського бізнесу. Про це розповідали представники влади, громадських організацій та безпосередньо самі ветерани.
Василь Здирко —ветеран-підприємець з Львівщини, який організував роботу сувенірної майстерні GRIM PRINT. Під час форуму він поділився досвідом відкриття власної справи та
«Військовий-ветеран — він як командний гравець. Є багато ветеранів, які досягли успіху, є громадські організації, які у бізнесі працюють. Головне — це не боятися звернутися за допомогою, вони залюбки допоможуть, зорієнтують, направлять та навчать, як започаткувати спільний бізнес», — поділився рекомендаціями ветеран.
Форум організовано Програмою реінтеграції ветеранів IREX у співпраці з Міністерством ветеранів за підтримки Державного департаменту США. Костянтин Татаркін, ветеран, представник міжнародної організації IREX поділився подальшими кроками та анонсував майбутні заходи для ветеранів від програми:
«Ми будемо продовжувати працювати по напрямку психосоціальної підтримки ветеранів та по напрямку працевлаштування, ми будемо підтримувати громадські організації та міністерство, особливо в частині їхньої діджиталізації і розвитку реєстру ветеранів, який був створений за нашої підтримки. Сподіваємося, що це дасть нам велику кількість цифрових продуктів, якими можуть скористатись буквально кожна та кожний, хто воювали, незважаючи на місце, де вони проживають», — резюмував Костянтин Татаркін.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».