Ветеран війни першим кинувся в палаючу хату, щоб винести дітей, — ДСНС.

На Черкащині, у селі Медведівка, сталася пожежа, яка забрала життя двох дітей — трьох і двох років. За життя третьої дитини, 2019 року народження, продовжують боротись медики. Про це повідомляли сьогодні у пресслужбі ДСНС Черкаської області.

Черкаські рятувальники повідомили подробиці трагічної пожежі у селі Медведівка і розповіли, хто допоміг матері витягати дітей з палаючого будинку.

Так, речник начальника Управління ДСНС України у Черкаській області, Костянтин Проценко повідомив подробиці трагедії.

Він відзначив, що першим на допомогу дітям в охоплену полум’ям хату забіг колишній учасник АТО Роман Холод.

Учасник АТО – Роман Холод.

Колишній військовий не розгубився, до останнього проводив реанімаційні заходи, щоб врятувати дітей. На жаль, повернути до житя вдалося лише молодшого хлопчика.

“Сьогодні горе прийшло до родини мешканців Медведівки. За кілька хвилин пожежа забрала життя двох малолітніх дітей, — за життя третьої дитини, наразі, триває боротьба у лікарні. Саме тому, усі наші думки саме там, з лікарями, які роблять усе можливе для порятунку немовляти.
А тим часом стають відомі нові подробиці не лише цієї трагічної події, а й прикладу мужності та небайдужості.
Стало відомо, хто разом із матір’ю першим побіг до хати. Намагаючись врятувати дітей, до задимленого помешкання разом із переляканою жінкою забіг Роман Холод. Розуміючи, що час йде на секунди, він двічі заходив до будинку звідки встиг винести на подвіря двох хлопчаків. Як колишній військовий, (Роман ветеран АТО) — маючи відповідну медичну підготовку, він не розмірковуючи почав робити штучне дихання та непрямий масаж серця потерпілим. Розриваючись поміж дітей, Романові вдалось “роздихати” найменшого хлопчика, за життя якого зараз і триває непроста боротьба у лікарні”, — зазначив Костянтин Проценко.

Нагадаємо, що пожежа сталася у приватному будинку.

Вогонь спалахнув на площі 5 кв. м. Ймовірна причина пожежі — несправність електричного обігрівального приладу. Сусіди, які першими побачили дим з вікон, винесли із помешкання дітей на свіже повітря. Трагедія сталася, коли матір у справах вийшла до сусідів, повідомив речник начальника ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко.

Ще одну дитину, 2019 року народження, лікарі госпіталізували до медичного закладу. Її вдалося повернути до життя завдяки активним реанімаційним заходам. Як повідомили ТСН у першій міській Черкаській лікарні, стан хлопчика важкий. У нього близько 25 % опіків. З них 15 % — глибокі опіки та опіки дихальних шляхів. Зараз він переведений до дитячої обласної лікарні, де перебуває у відділенні реанімації.