В Україні за минулу добу зафіксовано ще 528 нових випадків COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 16 травня в Україні зареєстровано 17858 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них: 497 летальних, 4906 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 528 нових випадків.

На амбулаторному лікуванні перебуває12 189 пацієнтів.

З 29 березня Україна працює за оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Зокрема, МОЗ Україн оновив алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19.

Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.

“Сьогодні (15 тарвня) під час віртуальної зустрічі з главами урядів держав-членів Центральної Європейської ініціативи обмінялися досвідом боротьби з пандемією та обговорили шляхи відкриття кордонів, зокрема для відновлення туристичної галузі.

Важливий меседж, який був озвучений: якщо ми будемо поспішати, то можемо отримати другу й третю хвилю захворювання. А якщо будемо дуже повільні, то під загрозою опиниться психологічний стан громадян. Важливо знайти баланс між цим”, – про це з читачами поділився на Facebook-сторінці прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Прем’єр повідомив, що країни CEI ухвалили спільну заяву про визнання “безпрецедентного виклику” для центральної та південно-східної Європи через поширення COVID-19.

Також Шмигаль констатував, що самоізоляція європейських країн допомогла в стримуванні коронавірусу, але це сильно позначилось на економіці.

16 травня на Росії зафіксовано 27 043 випадків захворювання на коронавірус. За минулу добу захворіли 9200 осіб, найбільше випадків у Москві – 3505. Померли 119 осіб. Про це повідомляє стопкоронавірус.рф.

“Уряд Італії ухвалив рішення про відкриття кордонів країни. З третього червня італійці можуть вільно виїжджати за межі країни. Водночас дозвіл на в’їзд поки надали лише громадянам країн-членів ЄС”, – йдеться у повідомленні DW.

“Італійський уряд також постановив, що обмеження на пересування всередині регіонів будуть зняті з 18 травня, а вже з 3 червня будуть зняті обмеження на пересування між регіонами”, – йдеться у повідомленні.

Влада Таїланду вдруге за тиждень не зареєструвала протягом доби жодного нового випадку інфікування коронавірусом. Перший випадок зараження коронавірусом в Таїланді виявили 13 січня. 22 березня був відзначений найбільший одноденний приріст інфікованих — 188 осіб. З 3 квітня на території країни діє комендантська година. Порушникам режиму загрожує до двох років тюремного ув’язнення і (або) штраф у розмірі 40 тис. батів (1,2 тис. доларів).

 

А на час карантину своїй рідній країні король Таїланду Рама Х, Маха Вачіралонгкорн самоізолювався в спа-готель Grand Hotel Sonnenbichl в Альпах, Баварія, оселившись там з численними слугами і “гаремом” з 20 жінок. Про це повідомляє УНН з посиланням на Metro.

Всього у світі 4 542 347 інфікованих. Країнами з найбільшим поширенням коронавірусу залишаються США (1442824), Росія (262843), Велика Британія (238004).

За кількістю інфікованих Індія (85784 інфікованих) та Перу (84495) обігнали Китай (84038).