В Україні з 05 червня послаблюються карантинні обмеження

На засіданні Уряду 03 червня було ухвалено рішення про подальше поступове зняття карантинних обмежень. Документ опубліковано на Урядовому порталі.

Постановою  № 435 Кабмін дозволив з 05 червня такі пом’якшення карантину:

– прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують внутрішні пасажирські перевезення авіаційним транспортом;

– діяльність закладів харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів, зокрема дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більше ніж чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), за умови, що суб’єкт господарювання, який провадить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук) і використання відвідувачами, крім часу приймання їжі, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно;

– особам, які досягли 60-річного віку, дозволяється не дотримуватися зобов’язання щодо самоізоляції;

– можуть поновити діяльність заклади, що надають послуги з розміщення, крім дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Також з 05 червня дозволяється проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 кв. м ; проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому режимі, а також ухвалення рішення про умовну акредитацію освітніх програм без проведення або з частковим проведенням акредитаційної експертизи до 01 вересня 2020 року.

Крім того, у постанові передбачено відновлення міжнародного авіасполучення з 15 червня.

До 22 червня в Україні діє адаптивний карантин.

 

МОЗ повідомляє, що станом на 9 годину ранку 05 червня 2020 року в Україні зафіксовано 25964 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. З них: 762 летальні, 11372 пацієнти одужали. За останню добу зафіксовано 553 нові випадки.

 

Динаміка захворюваності виглядає наступним чином:

 

Як бачимо, від початку «адаптивного карантину» кількість осіб, що захворіли впродовж доби почала невпинно зростати.

Будьте обережні. Бережіть себе і своїх близьких.