В Україні вийшла книжка про толерантне спілкування із ветеранами

У межах всеукраїнської програми з підтримки ментального здоров’я “Ти як?” випустили посібник про те, як толерантно взаємодіяти з людьми, які мають досвід війни. Про це розповіли в МОЗ. 

Автори посібника нагадують, що цивільним людям може бракувати досвіду і знань, коли вони зустрічають рідних або знайомих, які приходять з війни, а тим паче незнайомих ветеранів чи ветеранок. Соціологічні дослідження показують, що вже більшість українців має близьких на фронті, а ще майже половина не відкидає, що самі опиняться там. 

“Ми нормальні люди, просто бачили трохи друге. Різні світи просто. Там чорне і біле, там ворог і друг. І все, там більше немає нічого. А тут не знаєш, з якої сторони тобі каменюкою по голові дадуть. Багато чого не розуміють цивільні про війну. Війна – це дуже погано. Не нада їм розуміти цього. Але військових розуміти – це було б класно”, – ділиться досвідом ветеран, старший солдат Сергій Коц. 

Посібник складається з рідних розділів, наприклад про те, чого не слід запитувати у військових або як поводитися з тими, хто повернувся з полону, а отже з великою ймовірністю пережив катування.

Окремо в книзі є розділ для роботодавців, бо нині більш ніж половина українських ветеранів хочуть мати власну справу, щоб не стикатись із дискримінацією під час працевлаштування. Якщо ж ветеран має інвалідність, то в цьому разі брак знань серед роботодавців призводить лише до більшої недовіри.

Переглянути посібник можна за посиланням