В Україні відзначили 29-ту річницю створення Збройних Сил України (ВІДЕО)

У День Збройних сил України Президент Володимир Зеленський зустрівся з військовослужбовцями на передовій, у зоні проведення Операції об’єднаних сил у Донецькій області. Про це повідомляється на сайті Офісу Президента.

 

Володимир Зеленський оглянув бойові позиції та ознайомився з умовами несення служби. Глава держави вшанував полеглих героїв на символічній алеї пам’яті, облаштованій на місці загибелі бійців. Президент привітав військовослужбовців зі святом і вручив їм державні нагороди та цінні подарунки. Він подякував воїнам за службу. Володимир Зеленський також висловив подяку сім’ям військових за те, що вони дарують героям впевненість і тепло.

 

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, разом із народними депутатами України та іншими почесними гостями, взяв участь у щоденному ранковому церемоніалі вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України та під час виконання обов’язків в гарячих точках світу. Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони України. Народні обранці вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

 

Дмитро Разумков привітав українських захисників з Днем Збройних Сил України, від себе особисто та від усього депутатського корпусу побажав сил, здоров’я, оптимізму та досягнення цілей. Він також зазначив, що Верховна Рада продовжить робити все від неї залежне, аби повернути мир у державу та забезпечити достойні умови для служби кожному захиснику України.

 

Українських воїнів з нагоди Дня Збройних Сил України привітав Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан ХОМЧАК. Він подякував кожному воїну за доблесну військову службу, за професійність і патріотизм, побажав їм та їхнім рідним здоров’я, добробуту, злагоди, добра, переможного миру, любові, успіхів у військовій службі та високих кар’єрних досягнень заради зміцнення обороноздатності і процвітання нашої держави.

 

Нам потрібно п'ять дивізіонів «Нептун», щоб захищати узбережжя – Руслан  Хомчак – АрміяInform

З привітанням Збройних Сил України також звернувся начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій КОРНІЙЧУК.

 

Начальник Генерального штабу привітав українських воїнів зі святом мужності, звитяги та національної гідності українського воїнства та подякував за сумлінну ратну службу, висловив слова вдячності родинам всіх військовослужбовців, що підтримують своїх синів та доньок, які присвятили своє життя військовій службі, побажав незламної віри, достатку, вдачі, перемог і нових звершень в ім’я зміцнення обороноздатності Української держави!

 

Тимчасово виконуючий обов’язки командувача Об’єднаних сил генерал-майор Віктор Ганущак привітав військовослужбовців, які виконують бойові завдання в районі проведення Операції об’єднаних сил з прийдешнім святом. Він побажав присутнім та їхнім родинам міцного козацького здоров’я, добробуту, стійкості духу, нових звершень в ім’я зміцнення обороноздатності нашої держави і незламної віри у перемогу. Кращим військовослужбовцям генерал-майор Віктор Ганущак вручив нагороди від Міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ, а також – відзнаки від Командувача Об’єднаних сил.

 

На кораблях, суднах і катерах ВМС України та в місцях дислокації військових частин національного флоту з нагоди Дня Збройних Сил України проведено урочисті ритуали підняття стягів та прапорів розцвічування. Під час урочистостей на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний» командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа нагородив найкращих військовослужбовців ВМС відомчими та видовими нагородами, заохотив їх подяками, грамотами та іншими відзнаками.

 

– Ми обов’язково переможемо. І повернемося в головну базу ВМС в Севастополь. Я в це вірю!, – наголосив, звертаючись до особового складу, контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

 

Під час урочистостей до Дня Збройних Сил України Володимир Зеленський вручив військовим державні нагороди.

 

Із рук Глави держави орден «Золота Зірка» отримав батько солдата Ігоря Філіпчука, якому 03 грудня 2020 року Президент присвоїв звання Героя України посмертно за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.

 

Побільшало і генералів в українському війську.

 

Під час урочистостей з нагоди Дня Збройних Сил України було вручено погони «бригадного генерала» (укази Президента №540/2020, №541/2020, №542/2020, №543/2020, №544/2020 від 5 грудня 2020 року):

– полковнику ЄМБАКОВУ Валерію Євгеновичу (начальнику Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії»),

– полковнику КЛОЧКОВУ Владиславу Вікторовичу (заступнику командувача військ оперативного командування «Схід» Сухопутних військ Збройних Сил України),

– полковнику ГАЛУШКІНУ Юрію Алімовичу (заступнику Головного інспектора Міністерства оборони України),

– полковнику КЛОЧКУ Анатолію Олександровичу (начальнику Центрального управління забезпечення засобами ураження Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України)

– полковнику ШАНДАРУ Олексію Михайловичу (заступнику командувача Десантна-штурмових військ Збройних Сил України).

 

Президент України присвоїв почесні найменування військовим частинам Збройних Сил України, вручивши під час урочистостей біля Маріїнського палацу у Києві стрічки з назвою почесного найменування та бойові прапори командирам частин.

 

З метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці присвоєно:

  • 44 окремій артилерійській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України – почесне найменування «імені гетьмана Данила Апостола» та надалі іменувати її — 44 окрема артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола Сухопутних військ Збройних Сил України;
  • 27 реактивній артилерійській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України – почесне найменування «імені кошового атамана Петра Калнишевського» та надалі іменувати її — 27 реактивна артилерійська бригада імені кошового отамана Петра Калнишевського Сухопутних військ Збройних Сил України;
  • 12 окремій бригаді армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України — почесне найменування «імені генерал-хорунжого Віктора Павленка» та надалі іменувати її — 12 окрема бригада армійської авіації імені генерал-хорунжого Віктора Павленка Сухопутних військ Збройних Сил України;
  • 18 окремій бригаді армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України почесне найменування «імені Ігоря Сікорського» та надалі іменувати її — 18 окрема бригада армійської авіації імені Ігоря Сікорського Сухопутних військ Збройних Сил України;
  • 169 навчальному центру Сухопутних військ Збройних Сил України почесне найменування «імені князя Ярослава Мудрого» та надалі іменувати його — 169 навчальний центр імені князя Ярослава Мудрого Сухопутних військ Збройних Сил України;
  • 1 радіотехнічній бригаді Повітряних Сил Збройних Сил України почесне найменування «Галицько-Волинська» та надалі іменувати її — 1 Галицько-Волинська радіотехнічна бригада Повітряних Сил Збройних Сил України.

 

ВІДЕО

https://www.facebook.com/b939fa7c-57e5-4e06-8342-2da9553d0c07

https://www.facebook.com/watch/live/?v=466140827746653&ref=watch_permalink&t=9