В Україні для адаптації ветеранів застосують досвід США

  У 2024 році в Україні планують реалізувати низку програм підтримки та адаптації ветеранів ЗСУ, розроблених спільно зі США, які мають великий досвід у цій проблематиці. Про це повідомив керівник офісу генерального директора Метінвеста Олександр Водовіз, повідомила пресслужба компанії.

  Понад 10 тисяч співробітників групи пройшли службу у ЗСУ або зараз перебувають у війську. Також компанія має багато людей з інвалідністю, які повертаються з війни. Керівник офісу генерального директора Метінвеста нагадав, що мільйон мобілізованих українців рано чи пізно почнуть повертатися додому, більшість – з психічними та фізичними травмами, і з цими людьми треба буде працювати. Саме тому Метінвест виділяє на програми адаптації великі кошти – хоча, як і всі, потерпає від дефіциту персоналу, який викликаний, в тому числі, мобілізацією.

  Водовіз зазначив, що зараз кожен шостий робітник групи служить в ЗСУ і це велике навантаження, а незабаром ухвалять новий закон щодо мобілізації.

  “Ми розуміємо державу, тому що на передовій близько мільйона людей, і потрібна ротація. Але держава має зважувати: є економіка, що годує людей, які служать. Їм треба виплачувати зарплату, забезпечувати амуніцією та бензином, годувати й таке інше. Ці гроші дає бізнес. Щоб бізнес функціонував, не можна забрати в армію 50% його працівників. Треба шукати якісь компроміси з бізнесом. Наприклад, щодо податкового навантаження, скільки людей хто може бронювати, або щодо того, наскільки критичним є цей бізнес. От на цю сферу я попросив би законодавців подивитися трохи уважніше”, – наголосив Олександр Водовіз.

  Раніше у Метінвесті заявили про створення системи соціалізації ветеранів ЗСУ. Вона містить як підтримку здоров’я та психоемоційного стану бійців, так і роботу з керівниками та колективами, до яких будуть повертатися ветерани.

НАГАДУЄМО: