В Полтавській міськраді сьогодні дуже емоційно переобрали секретаря міської ради

  Сьогодні депутати Полтавської міськради зібрались на 38-му позачергову сесію. Головне питання – переобрання секретаря міськради, який також виконує обов’язки міського голови.

 Засідання проходило надзвичайно емоційно. Дійсний секретар міськради -в.о.міського голови Андрій Карпов (від партії ЄС) заявив, що сесію має вести він. Натомість, відповідно до вчорашнього рішення депутатів (???), ведення засідання розпочала Катерина Ямщикова (від партії «Слуги Народу»).

   Між Карповим та Ямщиковою почалися емоційні суперечки.

  Потім депутат Юрій Бражник намагався відібрати в Андрія Карпова мікрофон. Згодом мікрофон Карпову все ж таки повернули, і вони із Катериною Ямщиковою почали синхронно вести засідання, дублюючи промови один одного. Час від часу депутати Бражник та Ямщикова періодично витягували картку Карпова із системи для голосування та прибирали його мікрофон.

Депутатка Катерина Ямщикова і на той момент ще секретар міськради – в.о. міського голови Андрій Карпов під час роботи 38-ої позачергової сесії Полтавської міськради.

  Коли депутатам міськради це шоу у стилі Верховної Ради набридло, 30 депутатів проголосували за те, щоб засідання все ж таки вела Катерина Ямщикова.

  Виступаючи на сесії депутат Полтавської міської ради Сергій Каплін подякував Андрію Карпову за попередню роботу, а нову коаліцію у раді порівняв із кентавром, головою якої буде партія «Рідне місто», тулубом — партія «За Майбутнє», а мізки — «Партія простих людей».

  Після цього депутати перейшли до розгляду першого питання порядку денного — «Про дострокове припинення повноважень та звільнення секретаря Полтавської міської ради Андрія Карпова».

  Депутат Едуард Волков зачитав всі підстави для звільнення діючого серетаря міськради:

«…Андрій Карпов неодноразово порушував регламент у частині скликання сесій міської ради. Наприклад, 6 липня він попередив про проведення сесії за 2 години до її початку. Окрім цього Карпов почав проводити сесії винятково у форматі відеоконференції, хоча депутати хотіли працювати в залі засідань.

Андрій Карпов написав у своєму блозі на «Полтавщині», що траву у місті не потрібно косити, бо це шкодить природі, чим призвів до критичного стану благоустрою. Окрім цього у місті не наноситься дорожня розмітка, забруднена ливнева каналізація, порушуються графіки вивозу сміття, зберігається проблема з громадським транспортом.

Андрій Карпов порушив трудове законодавство у частині звільнення керівниці земельного управління Оксани Левченко, що призвело до того, що суд визнав це рішення незаконним, а Левченко було виплачено більше 100 тис. грн за вимушений прогул.

Нарешті Карпов проігнорував звернення депутатів з вимогою скликати позачергову сесію, тому депутати зібралися самостійно».

  Для проведення таємного голосування необхідно було виготовити бюлетені і через це була оголошена невелика перерва. 

Проведення 38-ої позачергової сесії — ініціатива 26 депутатів міської ради, які на засіданні 27 дипня визначили дату позачергової сесії.
Після перерви було ареєстровано 33 депутати і розпочали таємне голосування.

   За підсумками голосуванням щодо відсторонення від посади Карпова із з 42 бюлетенів були визнані, як “не використані” -10 бюлетенів , 31 бюлетень був «За» відсторонення і нуль бюлетенів – «Проти». Один бюлетень було визнаний “недійсним”.

 Таким чином група депутатів Андрія Карпова звільнила з посади секретаря міськради – в.о. міського голови Полтави.

  Потім депутати проголосували за призначення Катерини Ямщикової секретарем міськради – в.о. міського голови м.Полтава. За це рішення таємно проголосували 28 депутатів із 42.

  Андрій Карпов заявив, що не збирається йти з посади, голосування вважає не дійсним і тому використовуватиме всі можливі методи, щоб заблокувати рішення депутатів про своє відсторонення.

Андрій Карпов підписав розпорядження і зупинив дію незаконного рішення міської ради.

  Виникнення подібної ситуації в Полтавській міськраді було цілком прогнозованим явищем. В квітні 2023 року, за два з половиною місяці до сьогоднішнього позачергового засідання Полтавської мськради, міського голову м.Полтава Олександра Мамая було звільнено з посади на виконання вироку Вищого антикорупційного суду України.

 Відповідно положень ЗУ “Про місцеве самоврядування” саме секретар ради виконує обов’язки міського голови. якщо з останнім “щось трапиться”.

  За три роки до цього, в 2020 році, Олександр Мамай переміг на виборах зібравши 54% голосів виборців. За його опонента, Сергія Іващенка, проголосували 47,19% виборців.

Вангую, що це ще не кінець історії. 

Оксана Арабаджи, спеціально для НОВА: новини ветеранів.

НАГАДУЄМО:

Юрій Горбунов відмовився від державної нагороди