УВФ оприлюднив результати онлайн-опитування ветеранів

   Український ветеранський фонд Мінветеранів (УВФ) провів чергове онлайн-опитування серед ветеранів/ветеранок та чинних військовослужбовців/військовослужбовиць. Онлайн-опитування ветеранів проводилося з 10 по 22 жовтня 2023 року. У опитуванні взяли участь 2457 осіб. Результати опитування продемонстрували актуальні потреби та проблеми респондентів. 

  Результати опитування підкреслили сталу тенденцію до зростання частки ветеранів, які переконані, що держава не виконує у повному обсязі обов’язки та гарантії, які передбачені політиками щодо підтримки ветеранів та їх родин.

  Відповідаючи на питання “На Вашу думку, чи виконує сьогодні держава свої зобов’язання перед ветеранами?”, близько половини респондентів – 44,6%, відповіли, що держава скоріше не виконує свої зобов’язання. Менше, ніж за рік, відсоток ветеранів, які вважають, що держава зовсім не виконує своїх зобов’язань перед ними зріс удвічі (жовтень – 21,4%, проти 8,3% у лютому 2023 р.). Натомість 18,8% опитаних вважає, що скоріше виконує.

  Ветерани, котрі перейшли до цивільного життя, вважають, що суспільство їх не поважає. За результатами аналогічного опитування у лютому 2023 року, 4% вважали, що суспільство “зовсім не поважає” ветеранів. Цей показник зріс удвічі, у жовтні 2023 року склав 9,8%. Зросла й загальна частка ветеранів, які переконані у відсутності поваги до них – 44,1% проти 25,4 % у лютому 2023 року (це сумарні відповіді по категоріях “зовсім не поважає” + “скоріше не поважає”).

 Поточне опитування засвідчило актуальність для ветеранів таких ризиків як: проблеми з фізичним здоров’ям та труднощі з отриманням медичної допомоги – 55,2% респондентів; психоемоційна нестабільність – 53,8%; відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю – 53,2%; нерозуміння суспільства – 46,6%; проблеми з оформленням соціальних пільг – 44,5%; відсутність роботи – 42,5%.

 Водночас переважно малоймовірним респонденти вважають появу таких явищ як: порушення законів, участь в злочинності – 36,6% та самогубства – 29,1%.

 Однією з поширених потреб ветеранів у цивільному житті залишається потреба працевлаштування. За результатами опитування аналітики УВФ помітили стійку непевність щодо повернення до свого робочого місця після демобілізації. Це не дивно, адже війна та участь у бойових діях часто змінює світогляд людей, їхні пріоритети та плани на життя.

  Результати онлайн-опитування “Портрет ветерана” доступні за посиланням:

  https://veteranfund.com.ua/portrait-of-veteran/

НАГАДУЄМО:

https://nova.net.ua/bezkoshtovnyj-onlajn-seminar-dlia-rodychiv-bezvisty-znyklykh-ta-vijskovopolonenykh/