У США були проведені успішні випробування прототипів гіперзвукових ракет. Запуски ракет були проведені в середу, 21 жовтня 2021 року, військово-морськими силами і сухопутними військами на космодромі NASA на острові Уоллопс в штаті Віргінія, повідомило міністерство оборони США. Які саме компоненти чи системи проходили випробовування не повідомлялося.
Гіперзвукова зброя вважається зброєю наступного покоління, яка зараз не дає противнику часу для традиційних механізмів з виявлення та протидії. Радіус дії розроблюваних для армії США гіперзвукових ракет становитиме понад 2775 км. Швидкість гіперзвукового блоку буде досягати близько 20 875 км/ч.
Пентагон в рамках однієї зі своїх програм розробляє гіперзвукову ракету Long Range Hypersonic Weapon (LRHW), що отримала назву Dark Eagle. Вона призначена для оснащення сухопутних військ і кораблів ВМС США. Розгортання першої американської армійської батареї з гіперзвуковими ракетами заплановано на 2023 рік, а в 2024 році має розпочатися оснащення гіперзвуковим зброєю бойових кораблів.
28 вересня 2021 року американські військові повідомили, що випробували гіперзвукову зброю з повітряним потоком енергії. Дане випробовування стало першим успішним випробуванням зброї цього класу з 2013 року.
Влітку цього року Китай провів два випробування гіперзвукової ракети, здатної нести ядерний боєзаряд, здійснивши запуск так званої системи “частково-орбітального бомбометання”.
Китай продемонстрував успіхи, які вразили розвідку США, повідомила лондонська газета The Financial Times з посиланням на поінформовані джерела. Але офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзяні, 18 жовтня 2021 року, заявив журналістам, що то було звичайне випробування з метою перевірки технології повторного використання космічного апарату.
Наприкінці вересня також стало відомо, що снаряд, випущений Північною Кореєю у свого східного узбережжя, також є гіперзвуковою ракетою.
У липні 2021 року Російська Федерація успішно випробувала гіперзвукову крилату ракету “Циркон”, яка досягла швидкості “8 махів”.
А на початку жовтня РФ провела запуск тієї ж гіперзвукової ракети “Циркон” вже з-під води. Це дало можливість Путіну заявити про наявність у Кремля “нового покоління ракетних систем, які не мають аналогів у світі”.