Уряд Нідерландів ухвалив рішення подати позов проти РФ у зв’язку зі збиттям у 2014 році пасажирського літака рейсу МН17: Кремль здивований…

Уряд Нідерландів у п’ятницю, 10 липня, ухвалив рішення подати позов проти Росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у зв’язку зі збиттям у 2014 році в небі над Донбасом пасажирського літака, що виконував рейс МН17. Про це повідомляє Deutsche Welle.

“Сьогодні нідерландський уряд вирішив подати позов проти Росії до ЄСПЛ за її роль у катастрофі рейсу МН17“, – йдеться в заяві, опублікованій МЗС Нідерландів. У заяві пояснюється, що таким чином Нідерланди підтримають позови, подані до ЄСПЛ родичами декого з загиблих в небі над Донбасом.

“Досягнення справедливості для 298 жертв рейсу MH17 є і залишатиметься найвищим пріоритетом уряду”, – заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок, повідомляє агентство AP. “Завдяки цьому кроку ми наближаємося до цієї мети”, – додав він.

На Росії таке рішення уряду Нідерландів назвали “дивною ініціативою”.

У Раді Федерації висловили подив у зв’язку з планами уряду Нідерландів подати позов проти Росії до ЄСПЛ через катастрофу малазійського “Боїнга” на Сході України. “Вельми дивна ініціатива в усіх відношеннях: не завершено слідство – це раз, немає судових рішень національного рівня – це два, і, нарешті, до чого тут ЄСПЛ?”- сказав голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов, повідомляє “Інтерфакс”.

Москва неодноразово заперечувала свою причетність до збитого літака. Однак міжнародна група прокурорів, що розслідує цю справу, пред’явила звинувачення трьом росіянам і одному українцю в причетності до збитого літака і вбивства всіх, хто перебував на борту.