Українский танкер «Фастів» затонув в Очакові

05 червня 2020 року, колишній морський танкер «Фастів» внаслідок розгерметизації корпусу ліг на борт на базі ВМС ЗС України Очакові.

Про це повідомили ВМС ЗС України.

 

Малий морський танкер «Фастів» – при закладці “ВТН-38”, –  був побудований в Херсоні (заводський №102) в 1981 році та увійшов до складу Чорноморського флоту.

01 серпня 1997 року за результатами розподілу Чорноморського флоту відійшов Україні. Був включений до складу ВМС України та отримав нову назву –  “Фастів” на честь міста обласного значення у Київській області. Судну присвоїли бортового номера “U760”. Базувався у Стрілецькій бухті Севастополя. Організаційно входив до 18-го Дивізіону суден забезпечення. 20 березня 2014 році був захоплений «зеленими чоловічками». 11 квітня 2014 року танкер “Фастів” у нейтральних водах був переданий українському буксиру “Бакай”, який відвів його до Одеси. В 2018 році, в рамках переведення кораблів та суден на нову систему бортових номерів, судно отримало префікс «А», що означає його належність до допоміжного флоту.

Наказом Міністерства оборони України у 2019 році  морський танкер «Фастів» був виключений зі складу ВМС ЗС України. Причиною було неможливість використання за призначенням внаслідок закінчення встановленого строку служби й втрати тактико-технічних характеристик.

Повідомлялось, що відновлення яких економічно недоцільне.

Надалі судно було відбуксировано до місця утилізації та підготовлено до проведення утилізаційних робіт. І, раптом, само по собі розгерметизувалося і “ляго на борт”.