Український суд відпустив бойовика «ДНР», який «брав» Донецький аеропорт

Шевченківський районний суд Києва звільнив від кримінальної відповідальності громадянина України і члена незаконного збройного формування «ДНР» Назара Нижника, підозрюваного у причетності до створення терористичної організації (ч.1 ст. 258-3 КК України) і закрив кримінальне провадження.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на вирок суду від 25 березня.

За даними досудового розслідування, у квітні 2014 року Нижник, який перебував в Одесі, вирішив приєднатися до лав терористичній організації «ДНР». Для цього він вирушив до Феодосії (Крим), де зустрівся із знайомим проросійським активістом. Останній звів його з керівником бойового підрозділу терористичної організації «ДНР».

На початку травня 2014-го Назара Нижника та ще приблизно 40 осіб зібрали у Сімферополі і на двох автобусах через Керченську протоку відправили для проходження військової підготовки до Ростовської області Росії. Там вони перебували приблизно 10 днів на території санаторію.

25 травня того ж року бойовик Нижник у складі озброєного підрозділу «Восток» терористичної організації «ДНР» взяв участь у параді в окупованому Донецьку, який проходив на підтримку мітингу проти проведення виборів президента України, федералізації України та проведення незаконного референдуму на тимчасово окупованій території Донецької області.

Наступного дня він разом з іншими бойовиками вирушили на бойові позиції  міжнародного аеропорту «Донецьк» ім. С.Прокоф’єва з метою збройного опору представникам сил, задіяних в АТО. На лінії бойового зіткнення Назар Нижник був поранений в нижні кінцівки та отримав контузію (на фото). Після чого надав собі первинну медичну допомогу та прийняв рішення відступити у безпечне місце.

Згодом, обвинувачений добровільно здався українським правоохоронцям.

Під час розгляду справи до суду надійшло клопотання від департаменту нагляду за спеціальними органами правопорядку Офісу генерального прокурора щодо звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності та закриття провадження. Прокурор пояснив, що Нижник  не є організатором або керівником терористичної організації «ДНР»; під час досудового розслідування 17 грудня 2019 року добровільно до притягнення до кримінальної відповідальності повідомив Головне слідче управління СБУ про умисне вчинення ним участі у терористичній організації «ДНР» та сприянні її діяльності; свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, визнав повністю та при цьому сприяв припиненню діяльності вказаної терористичної організації.

Крім цього, суд констатував, що шкода кримінальним правопорушенням з боку підозрюваного Нижника не завдана, а коло потерпілих – не встановлено.

А те, що він трохи повоював проти держави, яка виплачує зарплату прокурору, судді – то просто неварті уваги дрібниці…