Компанія НВП “Спайтек” з Одеси розробила, випробувала в Гімалаях і вдало запустила в експлуатацію додаткове обладнання для свого БПЛА “Windhower”. Було вирішено забезпечити живлення і зв’зок з БПЛА з інтелектуальної станцію дротового живлення “Winder”, яка знаходиться постійно на землі.
Основна мета створення такого обладнання – забезпечити довготривале знаходження дрона в стаціонарній геоточці на висоті до 110 метрів. Тандем, який складають безпілотний авіаційний комплекс “Windhower” та інтелектуальна дротова системи живлення “Winder”, може забезпечити виконання досить широкого кола завдань у цивільній та військовій сферах. В результаті застосування подібного рішення дрон може залишатися в повітрі стільки, скільки це необхідно.
Мультикоптер “Windhover” оснащений теплвізійно-оптичним комплексом, що включає в себе Full HD відеокамеру з 18-тикратним оптичним зумом та тепловізор 4-го покоління з 4-кратним цифровим зумом.
Спарка, яку складає безпілотний авіаційний комплекс “Windhower” та інтелектуальна дротова системи живлення “Winder” може забезпечити виконання широкого кола завдань. Вона може використовуватись як пост спостереження за наземною обстановкою. Безпілотники, за наявності відповідних сенсорів, можуть забезпечити доволі широкий сектор спостереження як вдень, так і в ночі.
За необхідності, такий пост спостереження може бути як оперативно розгорнутий на небезпечному напрямку, так і швидко переміщений на іншу ділянку. На відміну від існуючого стаціонарного обладнання для вирішення даних завдань, оснащених спостережними вежами чи мачтами, спарка “Windhower”+”Winder” має лише дроти, які швидко розмотуються і змотуються.
Більш того, кабель може використовуватись не лише для живлення, але й для передачі сигналів управління та даних від БПЛА. А це забезпечує новий рівень як прихованості використання в умовах, коли є зайві ризики виявлення роботи посту спостереження, так і захисту від різного роду шкідливих впливів – включно з РЕБ противника.
Прив’язні мультіроторні БПЛА використовуються не лише на суші, але й на морі – такий приклад можуть становити прив’язні коптери компанії DPI, що призначені для супроводу мобільних платформ, включаючи кораблі, вантажівки і іншу техніку. Коло практичних задач, для виконання яких може використовуватись зв’язка дрону та наземної станції живлення є широким як у військовій, так і у цивільній сферах.
Військові, окрім, як пункт спостереження, можуть застосовувати дрон для ретранслювання різного роду сигналів, підвищення дальності та якості зв’язку наявних засобів комунікації, ведення радіотехнічної розвідки та радіоелектронної боротьби, проведення інформаційно-психологічних операцій та ряду інших завдань.
Широке поле застосування системи можна знайти і в цивільному житті. Подібна система стане у нагоді службам реагування на надзвичайні ситуації у випадку необхідності ведення тривалого відеоспостереження за зонами можливого загоряння лісових масивів, або торфовищ, здійснення контролю за об’єктами, що створюють ризики забруднення навколишнього середовища.
За вже рік практичного використання інтелектуальної станції дротового живлення “Winder” фахівці відмічають її надзвичайну надійність та простоту застосування. Можливість помилки екіпажом під час управління зведена до мінімуму, що дозволяє навчити операторів керувати комплексом за лічені години.
І чи не найголовнішою перевагою зв’язки “Windhower” + “Winder” є відносно невелика вартість виробу та фінансові затрати на виконання покладених завдань, як у цивільній так і військовій сферах, у порівнянні із застосуванням для їх вирішення “традиційних засобів.”
Підготовано а матеріалами defence-ua.com.
Нагадуємо: