Українська контррозвідка викрила ворожу діяльність агента КДБ Білорусі

На території Волинської області контррозвідники Служби безпеки України виявили та припинили діяльність агента КДБ Білорусі. Як повідомляє прес-служба СБУ, білоруський шпигун проводив розвідувальну діяльність на шкоду державній безпеці України. 

 

Встановлено, що агент був завербований КДБ РБ та цілеспрямовано маршрутувався на територію нашої держави для виконання розвідувальних завдань та організації іншої протиправної діяльності.

 

Задокументовано, що співробітники іноземної спецслужби відпрацювали агенту завдання щодо збору актуальної інформації про ситуацію у прикордонні;

 

Агент білоруської спецслужби мав з’ясувати наступне: стан захищеності державного кордону України; порядок його охорони; технічне оснащення, кількість залученого особового складу Державної прикордонної служби України; характеризуючі та компрометуючі дані на прикордонників і митників тощо.

 

З цією метою агент КДБ РБ намагався залучити до конфіденційного співробітництва військовослужбовців ДПС України з числа секретносіів.

 

Окрім отримання розвідувальної інформації, куратори вимагали від агента налагодити канали переправлення зброї та товарів подвійного призначення через державний кордон.

 

Отримані контррозвідкою СБУ дані свідчать про те, що ця діяльність серед іншого мала на меті організацію провокацій та створення інформаційних приводів для звинувачень України у нібито постачанні зброї для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Республіці Білорусь.

 

Наразі громадянину Білорусі оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1. ст.114 (шпигунство) Кримінального кодексу України.

 

Тривають слідчо-оперативні дії.

 

Заходи з припинення протиправної діяльності іноземного громадянина проводились у взаємодії з Державною прикордонною службою України під процесуальним керівництвом Волинської обласної прокуратури.

https://youtu.be/JjV79Ivmk1c

 

 

Нагадуємо: