Україна вимагає негайно скликати засідання Радбезу ООН через заяву про розміщення російської ядерної зброї на території білорусі, – МЗС

  Міністерство закордонних справ України звернулося з закликом негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку. У заяві наголошується на тому, що “росія вкотре підтверджує свою хронічну нездатність бути відповідальним розпорядником ядерної зброї як засобом стримування та попередження війни, а не інструментом погроз та залякування. Світ має об’єднатися проти того, хто ставить під загрозу майбутнє людської цивілізації”.

  Міністерство наголосило, що ці заяви росії є “черговим провокативним кроком злочинного путінського режиму”, що підриває засади Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та систему міжнародної безпеки у цілому. Повідомляється, що Україна звертається до білоруського суспільства не допустити реалізації намірів щодо розміщення на їх території, що “ще більше перетворить цю країну на заручника кремля” та матиме “катастрофічні наслідки для її майбутнього”.

  “Україна закликає всіх членів світового співтовариства довести до злочинного путінського режиму категоричну неприйнятність його чергових ядерних провокацій та вжити рішучі заходи з метою ефективного стримування та запобігання будь-якій можливості застосування державою-агресором ядерної зброї”, – наголошують у МЗС.

  Нагадуємо: особа, схожа на російського президента володимира путіна заявила, що росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї на території білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс “Іскандер”, здатний нести таку зброю. Особа, схожа на російського президента додала, що це відповідь на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які мають металевий сердечник, до складу якого входить метал уран.

  Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що розміщення на території білорусі російської тактичної ядерної зброї порушує конституцію країни.

  Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США в Білому домі Джон Кірбі, відповідаючи на запитання про обіцянку путіна розмістити тактичну ядерну зброю в білорусі в програмі CBS Face The Nation, Кірбі у неділю заявив: “Нам просто потрібно подивитися і побачити, куди це піде… Ми не бачили жодних ознак того, що (рсія) може виконати цю обіцянку або перемісти в будь-яке місце ядерну зброю…”

  “Я б ще сказав вам, що оскільки ми це моніторимо, і ми це моніторимо щодня,… з риторикою, яка йде з москви, і з риторикою, яка йде з початку війни, що ми не бачили – нічого, що змусило б нас змінити нашу власну стратегічну позицію стримування”, – додав він.

  НАГАДУЄМО:

Генеральний директор МАГАТЕ збирається відвідати ЗАЕС