Україна та Молдова набули статусу асоційованих партнерів Тримор’я

  Під час саміту в Бухаресті асоційованими партнерами “Тримор’я” стали Україна та Молдова, а Греція отримала статус повноправного члена групи країн “Ініціатива трьох морів”.  Про це повідомило Польське радіо.

  “Ініціатива трьох морів” відома також як “Балто-Адріато-Чорноморська ініціатива“. До її складу входять 12 країн Європейського Союзу, що мають вихід до Балтійського, Адріатичного і Чорного морів.

  “Ми вирішили розширити асоційованих країн, включивши в нього Україну та Молдову. Це показує, що обидві країни рухаються до Європейського Союзу. Це також дозволяє нам внести обидві країни в наші інфраструктурні проекти”, – сказав президент Румунії Клаус Йоханніс.

  Президент Польщі Анджей Дуда зазначив, що розв’язана Росією війна проти України зробила “Ініціативу трьох морів” елементом регіональної безпеки. За його словами, це не просто про торгівлю, економічний розвиток або туризм. “Сьогодні війна в Україні показала, що це питання нашої безпеки, що іноді також повинна бути або не бути можливість переміщення техніки або матеріалів”, – пояснив Дуда.

  Він додав, що група також розглядає нові ідеї, які покликані зблизити Україну з країнами Євросоюзу.

  У Бухаресті лідери 12 країн домовилися що “Ініціатива трьох морів” зосередиться на тих проектах, які пов’язані із зеленою енергетикою, передовими технологіями та цифровою безпекою.

Юріс Шалтіс, “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

Команда Українського ветеранського фонду Мінветеранів завітала до переможців конкурсу