Україна постачатиме Туреччині танкові керовані ракети

Україна постачатиме Туреччині ствольні керовані ракети «Конус», що розроблені КБ «Луч» для стрільби з танкових гармат калібру НАТО – 120 мм та здатні вражати цілі на відстані 5 км.

Відповідний контракт парафовано ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» та турецькою державною корпорацією Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) у перший день міжнародної оборонної виставки IDEF-2019 у Стамбулі, повідомляє прес-служба «Спецтехноекспорту».

Протягом першого етапу реалізації контракту передбачені поставки 120-мм ствольних керованих ракет «Конус» і пристроїв наведення для їх інтеграції в турецькі основні бойові танки. Згодом, внаслідок часткового трансферу технологій, українські керовані ракети будуть вироблятися на потужностях MKEK.

Парафування контракту дозволило узгодити питання вартості та строків поставок, а також – інші умови реалізації домовленостей. Завершення процедури підписання та початок виробництва експортної партії ракет заплановано на ближчі тижні.

Постріл «Конус» розроблений під калібр 120-мм прийнятий в країнах НАТО. Представляє собою унітарний постріл з керованою ракетою, який відповідає габаритним розмірам штатного «натовського» артилерійського снаряда і розміщується в конвеєрі механізованого боєкомплекту в будь-якому поєднанні з іншими типами снарядів.