Україна подає позов до Міжнародного суду ООН за збиття літака

  Україна та інші учасники міжнародної координаційної групи подають до Міжнародного суду ООН позов проти Ірану за збиття літака рейсу PS752. Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook.

  На сайті МЗС України також оприлюднена Спільна заява Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752. У тексті йдеться, що члени Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, що представляють Канаду, Швецію, Україну та Сполучене Королівство, зазначили, що між Іраном та Координаційною групою не було досягнуто згоди щодо організації арбітражу відповідно до статті 14 Конвенції про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації.

  “Відповідно, Координаційна група має намір продовжувати колективні зусилля, щоб забезпечити притягнення Ірану до відповідальності за незаконне збиття рейсу PS752 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” шляхом якнайшвидшого передання спору до Міжнародного Суду ООН”, – сказано у заяві.

  Рейс PS752 Тегеран – Київ (літак Boeing 737-800) Міжнародних авіаліній України зазнав аварії незабаром після вильоту з аеропорту Тегерана 8 січня 2020 року. Загинули 176 людей: громадяни Ірану, України, Канади, Великобританії, Німеччини, Швеції та Афганістану. Іранські війська 11 січня 2020 року заявили, що український Boeing був збитий випадково, провиною став людський фактор: літак пролітав поряд із військовим об’єктом Ірану і був прийнятий за “ворожу ціль”. У квітні 2023 року Іран засудив 10 своїх військовослужбовців до тюремного ув’язнення за збиття літака.

НАГАДУЄМО:

Деякі країни Європи на кінець року будуть наполягати на заморожуванні війни