Україна підтвердила намір брати участь у тренувальній операції НАТО в Іраку

Напередодні стало відомо, що НАТО відновить і розширить місію в Іраку. Вона була припинена 4 січня після вбивства іранського генерала Касема Сулеймані на тлі загострення відносин з Іраном. Нагадаємо, тренувальна місія НАТО в Іраку в кількості близько 500 військовослужбовців була заснована в 2017 році.

Міністр оборони України Андрій Загороднюк за підсумками зустрічі міністрів оборони Альянсу в Брюсселі повідомив, що Україна має намір брати участь у тренувальній операції НАТО в Іраку.

“Ми чітко заявили, що ми будемо брати участь… Для нас це важливо, тому що ми зацікавлені стратегічно у збільшенні своєї участі в програмах (операціях) НАТО. Це і наш досвід, і нам досвід, всім від цього користь”, – сказав керівник військового відомства.

 Разом з тим, він зазначив, що зараз Україна не має конкретних пропозицій щодо чисельності персоналу або формату участі в такій тренувальній місії, бо сам Альянс ще в процесі визначення власного залучення в Іраку, і вирішує, коли саме місія буде відновлена в повній мірі.

 “Ми ведемо зараз цю роботу, за визначенням конкретних людей, конкретних завдань і обсягів. Як тільки все це станеться, ми, звичайно, про це повідомимо”, – додав Загороднюк.

 

За матеріалами Укрінформ.