“Удар у спину”

Спочатку створення КПП та вільне пересування товарів та «відпочиваючих», потім невідключення електропостачання, а тепер і до відновлення водопостачання справа дійшла.

У ВР зареєстровано проєкт постанови №3207 “Про Заяву Верховної Ради України щодо спроб відновлення масштабного водопостачання по Північно-Кримському каналу до тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та закликів про нібито потребу такого відновлення”.

Проєкт постанови зареєстровано 12 березня. Його авторами є група з 28 народних депутатів від фракцій “Голос”, “Слуга народу” та “Європейська солідарність”.

Пересвідчитись можна перейшовши за посиланням на сайт Верховної Ради – http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68362

Текст заяви наразі не опубліковано.

Раніше, шостого березня, в ефірі програми “Право на владу” Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що воду в окупований Крим треба подавати, тому що там живуть українці, а Крим — це Україна. Пізніше у Facebook він уточнив, що “ми хотіли би подавати воду нашим громадянам, але не можемо і не маємо технічної змоги робити цього до деокупації півострова”.

 

Згодом міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна не розглядає можливості відновлення постачання дніпровської води до окупованого Криму.

Ще раніше, в лютому, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в ефірі телеканалу “Прямий” у відповідь на запитання щодо гіпотетичної ситуації, якби президент РФ Володимир Путін запропонував поступки на Донбасу в обмін на постачання Україною води в анексований Крим, відповів, що пішов би на такий компроміс і подавав би воду в окупований Крим, якби збройні формування РФ вийшли з Донбасу.

Голова Меджлісу вважає заяву Шмигаля про воду для Криму “ударом у спину”.